Były gracz Wisły zagra w Lechu?

Były gracz Wisły zagra w Lechu?

Fot. MICHAL KLAG/REPORTER
2022-06-28

W letniej przerwie jak na razie Lech bardziej się osłabił niż wzmocnił. Pojawia się coraz więcej plotek w sprawie ewentualnych wzmocnień mistrzów Polski, którzy już za tydzień rozpoczną walkę w europejskich pucharach. Do Kolejorza może trafić gracz z przeszłością w Wiśle Kraków.

Praca nad wzmocnieniami składu w Poznaniu idzie bardzo wolno. Jak na razie do Kolejorza trafił tylko bramkarz Artur Rudko, który został wypożyczony na rok. Na siłę pod wzmocnienie można podciągnąć przyjście Jana Sykory, który wrócił z wypożyczenia z Viktorii Pilzno. Pion sportowy był zaangażowany w szukanie nowego trenera, przez co sprawy związane z zawodnikami musiały trochę poczekać.

I w Lechu zaczyna się trochę więcej dziać. Lada dzień powinna zostać podpisana umowa z Afonso Sousą. Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl podał, że Kolejorz interesuje się też Giorgim Citaiszwilim. To 21-letni skrzydłowy, który formalnie jest piłkarzem Dynama Kijów. Ostatnie miesiące spędził jednak na wypożyczeniu w Wiśle Kraków. Jeśli chodzi o liczby to Gruzin wystąpił 7 razy w barwach Białej Gwiazdy, zaliczył 2 asysty i strzelił 1 bramkę. Zawodnik pozostawiał dobre wrażenie, jednak nie przysłużyło się to utrzymaniu Wisły w Ekstraklasie.

Zawodnik wrócił do drużyny z Kijowa, która przygotowuje się do eliminacji Ligi Mistrzów. Jednak możliwe, że wróci do polskiej Ekstraklasy, na zasadzie rocznego wypożyczenia. Kolejorz może wykorzystać przepisy, które stworzyła FIFA. Tym bardziej że Dynamo płaci swoim graczom tylko 60% pensji, a w Polsce Citaiszwili mógłby zarabiać pełną pulę. 

Zobacz także