Media: transfer Sousy dogadany

Media: transfer Sousy dogadany

Fot. ADAM JASTRZEBOWSKI/Polska Press/East News
2022-06-27

Transfer, o którym było głośno w ostatnich dniach jest bliski finalizacji – tak podaje Piotr Koźmiński z portalu WP SportoweFakty. Dziennikarz ustalił, gdzie trafi Afonso Sousa, o którego walczyli Lech Poznań i Raków Częstochowa. 

Pierwsze plotki dotyczące Portugalczyka pojawiły się już kilka tygodni temu. Dużo mówiło się o tym, że o gracza walczą Lech oraz Raków Częstochowa. Na czoło w tej rywalizacji wyszli mistrzowie Polski, którzy mieli przekonać piłkarza do tego, żeby zagrać w drużynie z Bułgarskiej w Poznaniu. Piłkarz był zdecydowany do przejścia do Kolejorza, jednak na przeszkodzie stała niejasna sytuacja formalna. 

Zawodnik 2 ostatnie sezony spędził w Belenenses, jednak część praw do piłkarza miało FC Porto, którego był wychowankiem. Sytuacji nie ułatwiał też fakt, że prezes Belenenses ciągle zmieniał swoje wymagania. Oprócz czołowych polskich klubów piłkarzem interesowali się też włodarze Victorii Guimaraes. Oferta tego klubu miała być korzystniejsza, jednak piłkarz chciał odejść do Lecha. 

W ostatnich dniach do gry wkroczył jednak Raków Częstochowa, który zaoferował za gracza 900 tys. €, podczas gdy Lech chciał zapłacić o 100 tys. € mniej. Jednak Lechici dzisiaj, według informacji Piotra Koźmińskiego, dopięli szczegółów transakcji i zawodnik jeszcze w tym tygodniu możesz zostać oficjalnie zaprezentowany. 

W minionym sezonie Afonso Sousa rozegrał 29 spotkań w lidze portugalskiej. W nich strzelił 1 bramkę i zaliczył 2 asysty. Portugalczyk występuje w środku pola.  

Zobacz także