Legenda zostaje w Kielach

Legenda zostaje w Kielcach

Fot. Grzegorz Ksel/REPORTER
2022-06-28

Awans do Ekstraklasy wymaga zawsze na beniaminku wzmocnienie składu. Nie inaczej jest w przypadku Korony Kielce, która cały czas szuka nowych piłkarzy. Jednak nie zamierza się żegnać z zasłużonymi graczami, umowę właśnie przedłużyła legenda złocisto-krwistych.

W Kielcach przed sezonem 2021/2022 nikt nie ukrywał, że celem dla drużyny jest awans na najwyższy szczebel rozgrywek. Jednak kibice Korony musieli bardzo długo czekać na zapewnienie awansu przez swoich zawodniki. Stało się to dopiero w ostatnich minutach dogrywki barażowego meczu z Chrobrym Głogów. A decydującą bramkę strzelił zawodnik mocno związany z Koroną, czyli Jacek Kiełb.

I właśnie ten piłkarz zostaje na dłużej w Kielcach. Klub poinformował dzisiaj, że przedłuży z nim kontrakt o kolejne 2 lata i zawodnik będzie reprezentował złocisto-krwistych do końca sezonu 2023/2024. Poprzedni sezon, pomimo tego, że Kiełb strzelił bramkę w barażu z Chrobrym, nie był udany dla piłkarza. Zawodnik długo leczył zerwanie więzadła krzyżowego w kolanie, przez co pauzował od końcówki sierpnia do początku kwietnia. Wrócił jednak na decydujący moment sezonu i pomógł swojemu klubowi. 

Piłkarz nie kryje, że bardzo dobrze czuje się w Kielcach i cieszy się z przedłużenia umowy. Rozmowy nie trwały długo, zawodnik teraz skupia się na pracy, żeby jak najwięcej dać drużynie w nadchodzących rozgrywkach. 

Władze kieleckiego klubu stawiają w tym okienku transferowym na doświadczonych graczy. Do Korony jak na razie trafili m.in. Bartosz Śpiączka, Adam Deja i Sasa Balić

 

Zobacz także