phillips reprezentacja anglii city

Nowy pomocnik Manchesteru City?

Fot. eastnews
2022-06-25

Skład Manchesteru City jest bardzo mocny i ciężko znaleźć w nim pozycje, które wymagają wzmocnienia. Pep Guradiola zdecydował się jednak wzmocnić rywalizację w środku pola, a klub dopina transfer nowego defensywnego pomocnika. 

Kalvin Phillips, bo o nim mowa, jest obecnie związany umową z Leeds United. Na Elland Road występuje od sezonu 2014/2015, kiedy to został przesunięty z zespołu młodzieżowego do pierwszej ekipy. Od tego momentu rozegrał dla Pawi 233 spotkania, a pomimo pozycji defensywnego pomocnika udało mu się zdobyć 13 bramek oraz zaliczyć 13 asyst. Najlepszy sezon w swojej karierze rozegrał przed dwoma laty, kiedy to Leeds awansowało do Premier League i osiągało w niej zadowalające wyniki. Phillips był wówczas jednym z najważniejszych zawodników klubu, a jego forma przekonała Garetha Southgate'a do powołania go do kadry. Gorzej było jednak w poprzednich rozgrywkach. Ze względu na kontuzję stracił dużą część sezonu, a osłabione brakiem czołowego piłkarza Leeds ledwie utrzymało się w lidze. Wydaje się, że w następnej kampanii również będzie musiało radzić sobie bez niego.

Według brytyjskich mediów Manchester City jest poważnie zainteresowany pomocnikiem i złożył już oficjalną ofertę, która została zaakceptowana. Opiewa ona na 42 milionów funtów, co oznacza, że będzie to drugi najdroższy transfer w historii Leeds (wcześniej droższy był tylko Rio Ferdinand w sezonie 2002/2003). Zdecydowany na transfer jest także sam zawodnik. 

Jeśli transfer Phillipsa zostanie oficjalnie potwierdzony, to 26-latek nie będzie miał łatwej drogi do składu The Citizens. Konkurencja w środku pola jest bardzo duża, a na jego pozycji najczęściej występuje zbierający bardzo dobre opinie Rodri. Anglik mógłby być więc jedynie drugą opcją, ponieważ Fernandinho, który był dotychczasową dwójką, kończy swoją przygodę z Manchesterem.

Fot.:Pool Getty Images/Associated Press/East News

Zobacz także