Jagiellonia ma mocnego kandydata na nowego trenera

Jagiellonia ma mocnego kandydata na nowego trenera

Fot. MICHAL KLAG/REPORTER
2022-06-11

Jagiellonia przechodzi bardzo duże zmiany. Zimą doszło do przetasowań w zarządzie klubu. Teraz nowy prezes i pion sportowy pracuje nad zbudowanie kadry i zatrudnieniem nowego szkoleniowca. Na to stanowisko jest jeden, mocny kandydat.

Klub z Białegostoku, po kilku latach w czołówce ligi, bardzo mocno sprzeciętniał. Było to widać szczególnie w poprzednim sezonie, kiedy to Jagiellonia prawie do końca musiała drżeć o ligowy byt. W ciągu ostatnich lat w Białymstoku popełniono masę błędów dotyczących szkoleniowców. Częste zmiany na tym stanowisku nie pomogały w budowie stabilnego klubu.

Przed startem rundy wiosennej sezonu 2021/2022 zatrudniony został Piotr Nowak. To on miał przeprowadzić zmiany w klub. Sęk w tym, że został on wybrany przez poprzednie władze Jagiellonii. Nowy prezes Wojciech Petrkiewicz ma inną wizję drużyny i Nowak został zwolniony z klubu, na co zresztą zanosiło się już od kilku tygodni. 

Teraz klub z Białegostoku szuka nowego szkoleniowca. I bardzo możliwe, że zostanie nim szkoleniowiec reprezentacji U21 – Maciej Stolarczyk. Reprezentacja pod jego wodzą nie przebrnęła przez kwalifikacje do młodzieżowego Euro i jego kontrakt nie zostanie przedłużony. Więc nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby to właśnie były piłkarz m.in. Wisły Kraków i Pogoni Szczecin został nowym trenerem w Białymstoku. 

Znane jest już nazwisko trenera, który zastąpi Stolarczyka w reprezentacji U21. Najprawdopodobniej będzie to Michał Probierz. Szkoleniowiec, który wprowadził Jagiellonię do czołówki ligi, dostanie swoją szansę do wykazania się w pracy selekcjonera.  

Zobacz także