Kto zastąpi Macieja Skorżę?

Kto zastąpi Macieja Skorżę?

Fot. PRZEMYSLAW SZYSZKA/SE/EAST NEWS
2022-06-07

Lech Poznań jest w bardzo trudnej sytuacji. Do rozpoczęcia przygotowań zostało kilka dni a Kolejorz nie ma trenera. Teraz działacze szukają najlepszego rozwiązania dla drużyny mistrzów Polski, którzy niebawem rozpoczną walkę o udział w Lidze Mistrzów.

Wczoraj mocna burza przetoczyła się przez Poznań. I to nie tylko ta meteorologiczna, ale również ta przysłowiowa. Lech ogłosił, że z drużyny odchodzi Maciej Skorża, który był głównym architektem 8. w historii klubu mistrzostwa Polski. Decyzja ta jest podyktowana względami osobistymi szkoleniowca. 

Dla Lecha to ogromny problem. Skorża był niemal cudotwórcą, wyciągnął klub z dużego kryzysu i doprowadził do mistrzostwa na stulecie. Po drodze rozwinął kilku piłkarzy, pod jego skrzydłami o wiele lepiej zaczęli grać m.in. Salamon, Karlstrom i Amaral. Teraz jednak Kolejorz musi znaleźć kogoś innego.

Właściwie, gdy na jaw wyszła informacja o tym, że Skorża odchodzi, ruszyły spekulacje na temat tego, kto obejmie po nim stanowisko. Piłkarze kończą urlopy już w piątek a w sobotę stawią się w klubie na badaniach. Początek treningów jest zaplanowany na poniedziałek. I wiadomo, kto na początku poprowadzi zajęcia z piłkarzami. Na razie pierwszym trenerem Kolejorza zostanie Rafał Janas. Taką informację podał rzecznik klubu Maciej Henszel, który uczestniczył w programie na kanale YouTube meczyki.pl.

Na razie jednak nie wiadomo, czy to będzie to rozwiązanie na stałe, czy tymczasowe. Rzecznik Kolejorza przekazał, że ruszył rozmowy z kandydatami na stanowisko trenera. Jednak potrzeba czasu do tego, żeby osiągnąć z kimś porozumienie i przynajmniej do tego czasu drużynę będzie prowadził były asystent Macieja Skorży – Rafał Janas. 

Zobacz także