Szok w Poznaniu! Lech bez trenera!

Szok w Poznaniu! Lech bez trenera!

Fot. Hornet/REPORTER
2022-06-06

Trzęsienie ziemi w Poznaniu. W Lechu trwał miesiąc miodowy po zdobyciu mistrzostwa Polski. Jednak ta sielanka została dzisiaj brutalnie przerwana przez decyzję Macieja Skorży. 

Sezon 2021/2022 był w Poznaniu całkowicie poświęcony zdobyciu mistrzostwa Polski. Działacze przed rozpoczęciem rozgrywek ściągnęli do klubu Macieja Skorżę, który poprowadził Kolejorza do zdobycia tytułu w 2015 roku. I ten wybór okazał się trafiony, ponieważ Lechici wrócili po 7 latach na mistrzowski tron i to w roku, kiedy świętowali 100- lecie klubu.

W Poznaniu pracowali nad tym, żeby zbudować silną kadrę na rozpoczynające się za niedługo europejskie rozgrywki. Mówiło się o potrzebie ściągnięcia bramkarza oraz o tym, że w Poznaniu może pozostać Dawid Kownacki. Jednak te wszystkie dywagacje teraz schodzą na dalszy plan, ponieważ z klubu odchodzi Maciej Skorża. Mało kto się tego spodziewał, jednak szkoleniowiec poprosił o rozwiązanie umowy z przyczyn osobisty. Klub szukał najlepszego rozwiązania dla drużyny i szkoleniowca, jednak obie strony zostały zmuszone do zakończenia współpracy.

Skorża po zakończonym sezonie udał się na urlop, podczas którego miał się zastanowić, czy jest w stanie kontynuować pracę w Poznaniu. Szkoleniowiec podjął decyzje, że na razie musi zrezygnować z pracy w Lechu i z piłki w ogóle. 

To ogromny cios dla sympatyków drużyny z Poznania. Drużyna Kolejorza za kilka dni miała rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Teraz jednak wszystko stoi pod znakiem zapytania, ponieważ nie wiadomo, kto poprowadzi Kolejorza w przyszłym sezonie. 

Zobacz także