Śląsk zaprezentował nowego trenera

Śląsk zaprezentował nowego trenera

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
2022-06-02

Śląsk Wrocław ma nowego szkoleniowca. Klub z Wrocławia ogłosił dzisiaj nazwisko trenera, który będzie prowadził drużynę w najnowszym sezonie. Nie będzie to jednak trener, o którym mówiło się wcześniej.

W ostatnich dniach dużo pisaliśmy o tym, że we Wrocławiu jest dużo do poprawy po poprzednim sezonie. Śląsk ledwo utrzymał się w Ekstraklasie, po drodze jeszcze działacze opublikowali niedorzeczne oświadczenie o tym, że wstrzymują się z wypłatą pensji dla piłkarzy. Po sezonie okazało się, że władzom wrocławskiej drużyny nie spodobał się styl prowadzenia drużyny przez Piotra Tworka i trener został zwolniony. 

To oznaczało dwa fakty. Jeden był taki, że działacze muszą poszukać nowego szkoleniowca. A drugi, że na utrzymaniu klubu będzie trzech szkoleniowców (ważny kontrakt ma jeszcze Jacek Magiera). Tym drugim faktem władze Śląska się nie przejęły. Wrocławianie ruszyli na poszukiwania nowego trenera. Długo wydawało się, że na Dolnym Śląsku zostanie zatrudniony Marcin Brosz. Tak się jednak nie stanie, władze klubu ogłosiły, że w Śląsku będzie pracował Ivan Djurdjević.

Dla Serba będzie to powrót do Ekstraklasy. Wcześniej był szkoleniowcem Lecha Poznań, jednak tam mu się nie powiodło i został zwolniony. Djurdjević zszedł klasę niżej i z sukcesami poprowadził Chrobrego Głogów. Serb był o krok od tego, żeby z tą drużyną awansować do Ekstraklasy, lecz jego podopieczni po dogrywce przegrali w barażowym meczu z Koroną Kielce. Teraz będzie miał okazję do tego, żeby pokazać, że zasługuje na miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej. 

Co ciekawe, we Wrocławiu mogą się zmienić też właściciele. Bardzo głośno jest o tym, że Śląsk mają przejąć właściciele z Arabii Saudyjskiej, Ci sami, którzy jesienią wykupili Newcastle United

Zobacz także