Śląsk zwalnia trenera

Śląsk zwalnia trenera

Fot. Maciej Witkowski/REPORTER
2022-05-25

Sezon w Ekstraklasie się zakończył, jednak karuzela trenerska się nie zatrzymuje. Śląsk Wrocław zdecydował się zwolnić szkoleniowca, który spełnił założone przed nim cele. Teraz klub z Dolnego Śląska musi szukać nowego trenera.

Miniony sezon trudno uznać za udany w wykonaniu Śląska Wrocław. Po sezonie 2020/2021, kiedy to wrocławianie zajęli 4. miejsce i grali w eliminacjach europejskich pucharów, wydawało się, że klub z Dolnego Śląska zadomowi się w czubie tabeli. Zresztą początek tej kampanii również był udany dla klubu z Wrocławia. Później jednak przyszedł kryzys i Śląsk powoli osuwał się w tabeli. 

Z poskromieniem słabszej formy nie poradził sobie Jacek Magiera, który w marcu stracił pracę. Zastąpił go Piotr Tworek, którego zadaniem było utrzymanie w Ekstraklasie. I mimo problemów po drodze szkoleniowiec ten cel wykonał, dzięki czemu jego umowa została automatycznie przedłużona. Jednak słaby styl gry i niezbyt dobre wyniki sprawiły, że władze klubu nie były zadowolone z tego, jak drużyna jest prowadzona przez Tworka. 

Jeszcze przed zakończeniem sezonu spekulowano, że szkoleniowiec i tak pożegna się z posadą. I właśnie dzisiaj Śląsk ogłosił, że nie będzie kontynuował pracy we Wrocławiu. Jednak jego umowa jest ważna do końca sezonu 2022/2023, więc na razie klub z Dolnego Śląska musi mu płacić wynagrodzenie.

Na razie jednak nie ma pewności, kto zastąpi Tworka we Wrocławiu. Na giełdzie trenerów pojawiły się nazwiska Luki Elsnera, czy Adama Majewskiego. Jednak faworytem ma być Marcin Brosz.  

Zobacz także