Kolejna zmiana trenera w Ekstraklasie

Kolejna zmiana trenera w Ekstraklasie

Fot. Artur BARBAROWSKI/East News
2022-05-30

Lada dzień stanie się to, na co zanosiło się od kilku tygodni, czyli koniec przygody Piotra Nowaka z Ekstraklasą. Szkoleniowiec nie będzie w przyszłym sezonie prowadził już drużyny z Podlasia. Działacze szukają teraz kogoś na jego miejsce.

Taką informację podał Maciej Wąsowski z portalu weszlo.com. Na to jednak zanosiło się już od kilku tygodni. Już samo zatrudnienie szkoleniowca było małym zaskoczeniem, ponieważ przez dłuższy okres znajdował się on poza polską piłką. W grudniu jednak objął stanowisko w Białymstoku i miał rozpocząć przebudowę drużyny. Jednak Jagiellonia pod jego wodzą nie spisywała się tak, jak oczekiwano. Gracze z Białegostoku męczyli siebie i kibiców, którzy oglądali ich występy. To wszystko sprawiło, że dopiero pod koniec sezonu klub z Podlasia zapewnił sobie utrzymanie.

Już pod koniec sezonu spekulowano, że Piotr Nowak nie zdoła zachować posady. Szkoleniowiec zresztą objął stanowisko jeszcze za kadencji poprzednich władz klubu. Obecne, z prezesem Wojciechem Petrkiewiczem zdecydowały o tym, że rolę przebudowy drużyny powierzą komuś innemu. Obecnie białostoczanie prowadzą poszukiwania odpowiedniego kandydata.

Jednym z nich ma być Ivan Djurdjević. Serbski trener zakończył współpracę z Chrobrym Głogów i wiele wskazuje na to, że jego kolejne miejsce będzie w Ekstraklasie. Szkoleniowiec jest też w orbicie zainteresowań Śląska Wrocław. Jak podał Wąsowski, Jagiellonia ma jeszcze dwóch innych kandydatów w miejsce Piotra Nowaka. Na konkrety trzeba jeszcze trochę poczekać, ale nowy szkoleniowiec pojawi się w Białymstoku jeszcze przed startem przygotowań do kolejnego sezonu.  

 

Zobacz także