Grosicki wypowiedział się na temat swojej przyszłości

Grosicki wypowiedział się na temat swojej przyszłości

Fot. Piotr Matusewicz/East News
2022-05-24

Polski skrzydłowy ma za sobą udany sezon w barwach Pogoni Szczecin. Grosicki był najlepszym zawodnikiem Portowców i ponownie zwrócił na siebie uwagę innych klubów. Piłkarz zdradził, czy zamierza zostać w swoim macierzystym klubie.

Powrót Grosickiego do Szczecina był niemałą sensacją. Piłkarz został zaprezentowany w sierpniu zeszłego roku i był powoli wprowadzany do składu. Gdy już osiągnął pełną dyspozycję fizyczną, stał się czołowym zawodnikiem Portowców. To sprawiło, że zimą odezwały się kluby, które chciały go mieć w swojej drużynie. Najbardziej konkretne było francuskie Lorient, które było skłonne zapłacić 500 tys. € za skrzydłowego reprezentacji Polski. Jednak ani piłkarz, ani klub nie były zainteresowane negocjacjami z Francuzami.

Dobre występy piłkarza sprawiły, że otrzymał on powołanie do reprezentacji Polski. Grosicki miał też poprowadzić Pogoń do pierwszego w historii mistrzostwa Polski. Jednak mimo jego dobrej gry, ta sztuka się nie udała. Piłkarz w tym sezonie Ekstraklasy strzelił 9 bramek i zaliczył 6 asyst. Nic więc dziwnego, że interesują się nim inne kluby.

Sam zawodnik jednak raczej nie zamierza opuszczać Szczecina. W rozmowie z portalem Sport.pl przyznał, że zamierza na dłużej zostać w Pogoni. Grosicki powiedział, że rozpoczął już rozmowy z dyrektorem Pogoni Dariuszem Adamczukiem i chce zostać w klub na kilka lat. Piłkarz ma ważną umowę do końca sezonu 2022/2023, jednak bardzo możliwe, że zostanie ona przedłużona. 

Zobacz także