Ważni piłkarze odchodzą z Zagłębia

Ważni piłkarze odchodzą z Zagłębia

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
2022-05-17

Zagłębie Lubin może odetchnąć przed ostatnią kolejką, drużyna zapewniła sobie utrzymanie w Ekstraklasie. To nie oznacza jednak, że w klubie będzie spokojnie. Ze składu odchodzą bardzo ważni zawodnicy i teraz działacze muszą zrobić wszystko, żeby postarać się ich zastąpić. 

To nie był dobry sezon dla klubu z Dolnego Śląska. Miedziowi przez większość sezonu grali bardzo słabo. Nawet przyjście Piotra Stokowca nie wpłynęło na natychmiastową poprawę gry drużyny. Jeszcze pod koniec kwietnia zastanawiano się, czy powrót trenera do Lubina był dobrym rozwiązaniem. Stokowiec sam się wybronił, doprowadził Zagłębie do remisu z Lechią oraz zwycięstw z Radomiakiem i Rakowem, co zapewniło Miedziowym utrzymanie. Do ostatniego meczu sezonu z Lechem, lubinianie mogą już podejść bez presji.

Teraz przed szkoleniowcem i działaczami kolejne zadanie. Muszą oni przebudować drużynę, tak, aby była ona w stanie powalczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie w Ekstraklasie. Zadanie będzie o tyle trudne, że z Zagłębia odchodzą trzej ważni zawodnicy.

Kontraktu z klubem nie przedłuży Patryk Szysz. Jak informowaliśmy wcześniej, piłkarz przechodzi do Turcji. To ogromna strata dla Miedziowych, ponieważ napastnik był najskuteczniejszym piłkarzem drużyny, w tym sezonie zdobył 11 bramek.

W przyszłym sezonie w Lubinie nie zagra też Łukasz Poręba. Środkowy pomocnik wrócił na siebie uwagę skautów z najlepszych lig w Europie. Podpisał już umowę z RC Lens i od lata będzie występował we Francji.

Z Miedziowymi pożegna się również Dominik Hładun. Bramkarzowi, podobnie jak dwóm pozostałym graczom, wygasa umowa z klubem. Na razie nie wiadomo gdzie golkiper będzie kontynuował swoją karierę. 

Strata trzech piłkarzy, którzy przez większą część sezonu stanowili o sile drużyny może być bolesna. Dlatego też działacze muszą teraz wykonać swoją pracę i znaleźć godnych następców. 

Zobacz także