Patryk Szysz odchodzi z Zagłębia

Patryk Szysz odchodzi z Zagłębia

Fot. Mateusz Birecki/REPORTER
2022-05-10

Zagłębie Lubin balansuje na linii utrzymania. Byt klubu w Ekstraklasie nie jest pewny a dodatkowo kibice otrzymują kolejny cios. Z ich drużyny odejdzie jej największa gwiazda.

Miedziowi notują bardzo słabe wyniki. Zajmują dopiero 15. miejsce w tabeli i nie są pewni utrzymania. Mają co prawda 3 punkty przewagi nad strefą spadkową, ale w dwóch ostatnich kolejkach będą grać z Rakowem i Lechem, czyli dwoma kandydatami do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Bardzo prawdopodobne jest więc to, że na koniec sezonu mogą wylądować w strefie spadkowej i w wyniku tego spaść z Ekstraklasy. A przecież plany władz klubu i Piotra Stokowca były zupełnie inne.

Drużyna spisuje się bardzo słabo a byłoby jeszcze gorzej, gdyby nie dobra forma Patryka Szysza. 24-latek jest liderem drużyny w tym sezonie, strzelił 11 bramek i zanotował 5 asyst. Te występy nie umknęły oczom zagranicznych klubów, które szybko się zainteresowały piłkarzem.

A ten jest łakomym kąskiem, ponieważ jego kontrakt z Zagłębie wygasa po sezonie. Już wiadomo, że Szysz go nie przedłuży. Przez jakiś czas wydawało się, że będzie kontynuował karierę w jakimś mocniejszym polskim klubie, mówiło się o zainteresowaniu m.in. Legii. Jednak piłkarz zdecydował się na granie w innym kraju. Napastnik Zagłębia podpisał już umowę z tureckim İstanbul Başakşehir – tak poinformował Przegląd Sportowy.

Szysz więc ma 2 ostatnie spotkania w barwach drużyny z Lubina. Te spotkania zadecydują o tym, czy Miedziowi utrzymają się w Ekstraklasie. 

Zobacz także