Magiera wróci na ławkę trenerską?

Magiera wróci na ławkę trenerską?

Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
2022-04-27

Być może rozbrat Jacka Magiery z pracą trenerską będzie krótszy niż się spodziewano. Po zwolnieniu ze Śląska Wrocław szkoleniowiec może trafić do innego klubu z Ekstraklasy.

Praca byłego piłkarza Legii w klubie z Wrocławia miała słodko-gorzki smak. Drużyna pod wodzą tego szkoleniowca w poprzednim sezonie zajęła 4. miejsce i awansowała do eliminacji europejskich pucharów. Aktualne rozgrywki nie są już jednak tak udane, Śląsk pod wodzą Magiery spisywał się słabo i trener został zwolniony w marcu z klubu. Jego miejsce zajął Piotr Tworek, ale pod jego wodzą wrocławianie również nie spisują się dobrze i grozi im spadek z Ekstraklasy.

Pomimo nieudanego zakończenia przygody we Wrocławiu, Magiera nadal jest łakomym kąskiem na trenerskim rynku. PZPN zastanawiał się nad tym, czy nie powierzyć mu roli selekcjonera reprezentacji U21. Zatrudnić go chciała także Legia, która widziała w swoim byłym piłkarzu i szkoleniowcu dyrektora akademii. Ten jednak odmówił aktualnym mistrzom Polski, tłumacząc, że ma inne plany.

Być może były one związane z objęciem posady trenera w innym klubie Ekstraklasy. Jak podaje TVP Sport, Magiera może zostać szkoleniowcem Jagiellonii Białystok. Klub pod wodzą Piotra Nowaka spisuje się bardzo przeciętnie, ponadto, obecny władze klubu nie brały udziału w rekrutacji byłego trenera Lechii Gdańsk. Włodarze klubu z Białegostoku poważnie zastanawiają się nad zmianą szkoleniowca i bardzo możliwe, że będzie nim Jacek Magiera. Na razie są to jednak tylko spekulacje, na konkrety trzeba poczekać do zakończenia sezonu. 

Zobacz także