Szok! Zmiana trenera w Radomiu!

Szok! Zmiana trenera w Radomiu!

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
2022-04-25

Prawdziwą bombę odpalili szefowie Radomiaka w poniedziałkowe przedpołudnie. Władze klubu są niezadowolone z tegorocznej postawy drużyny i za ten stan rzeczy obwiniają szkoleniowca.

6. miejsce po 30 kolejkach – wydawało się, że to bardzo przyzwoity wynik jak na beniaminka. Tym bardziej, jeśli mowa o klubie, który tylko jeden sezon rozegrał na najwyższym poziomie i nie ma własnego stadionu. Jednak władze Radomiaka są innego zdania. Kapitalna pierwsza runda w wykonaniu podopiecznych Dariusza Banasika sprawiła, że apetyty mocno się zaostrzyły. Słabsze występy na wiosnę sprawiają, że szkoleniowiec przypłaci za to posadą.

W Radomiu myśleli, że skoro drużyna zajmuje 4. miejsce po rundzie jesiennej, to tę lokatę uda się utrzymać i Radomiak zagra w europejskich pucharach. Jednak wiosną przyszedł kryzys i drużyna spadła na 6. pozycję. I z tego nie są zadowolone władze klubu. Winnego całej sytuacji upatrują w szkoleniowcu i jak podaje Szymona Janczyk z portalu weszlo.com, Banasik zostanie zwolniony z drużyny. Trener. który wprowadził drużynę z drugiej ligi do Ekstraklasy straci posadę, ponieważ władze nie mają już do niego zaufania.

Radomiak na walczyć na sezonie finiszu o jak najwyższą lokatę, po to, żeby zarobić więcej pieniędzy. Jak podaje dziennikarz weszlo.com tej misji ma się podjąć Mariusz Lewandowski. Ma on być szkoleniowcem, który zbuduje zespół na przyszły sezon. Wraz z nim do drużyny przyjdzie też nowy sztab. 

To dość wstrząsająca informacja. Twórca ostatnich sukcesów Radomiaka stał się ich ofiara i zostanie zwolniony z klubu. Jednak po tak dobrych wynikach Banasik nie powinien mieć problemu ze znalezieniem nowego pracodawcy. 

Zobacz także