Śląsk Wrocław pracuje nad transferami

Śląsk Wrocław pracuje nad transferami

Fot. Piotr Matusewicz/East News
2022-02-08

We Wrocławiu mają dużo do poprawy. Drużyna fatalnie zakończyła roku, w pierwszym meczu również nie udało jej się wygrać. Śląsk musi szybko działać, pomóc w zmianie sytuacji mają nowi gracze, którzy lada chwila powinni wzmocnić skład.

Spory ruch panuje we Wrocławiu w czasie przerwy zimowej. Drużynę opuścił Michał Praszelik, wiele wskazuje na to, że w Śląsku nie zagra też już Erik Exposito. Ze składu odeszli też Bartłomiej Pawłowski oraz Rafał Makowski. Z nowych piłkarzy Jacek Magiera ma do dyspozycji młodzieżowego reprezentanta Polski, Dennisa Jastrzembskiego, Fabiana Piaseckiego i Daníel Leó Grétarsson. Zanosi się jednak na to, że to nie koniec wzmocnień klubu z Dolnego Śląska. 

Jednym ze wzmocnień drużyny z Wrocławia ma być duński pomocnik Patrick Olsen. To zawodnik z bardzo bogatym CV. W młodości występował w drużynie Primavery Inter Mediolan. Udało mu się nawet zadebiutować w seniorskim zespole, rozegrał 21 minut w meczu Pucharu Włoch. To 27-letni środkowy pomocnik, teraz występuje w duńskim GF Aarhus. Ma jeszcze ważny kontrakt ze swoim klubem, więc Śląsk będzie musiał za niego zapłacić. Rozmowy transferowe są na ostatniej prostej.

Drugim piłkarzem, który ma przyjść do Wrocławia jest Artur Shushenachev. To 24-letni napastnik, który występuje Kairacie Ałamaty. W tym klubie wystąpił 62 razy i zdobył 27 bramek. Ma na swoim koncie także 3 spotkania w reprezentacji Kazachstanu. Na razie jednak muszą zostać dopięte sprawy związane z transferem Expsito. Gdy Hiszpan odejdzie, to wtedy we Wrocławiu zrobi się miejsce dla Shushenacheva.

Zobacz także