Lech wzmacnia skrzydła

Lech wzmacnia skrzydła

Fot. ADAM JASTRZĘBOWSKI/Polska Press/East News
Piro Shop
2022-01-12

Pomimo prowadzenia w tabeli, Lech Poznań nie zamierza być biernym na rynku transferowym. Do klubu lada chwilę trafi nowy skrzydłowy. 

Pierwsze wzmocnienie Kolejorza jest już przesądzone. Poznański klub wzmocni norweski skrzydłowy Kristoffer Velde. Do dogrania zostały ostatnie szczegóły, w tym testy medyczne. Jeśli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy, to piłkarz jeszcze dzisiaj podpisze umowę z liderem Ekstraklasy. Zawodnik ma związać się z drużyną na 3,5 roku. Ma on kosztować ponad 1 mln €, jednak nie będzie droższy niż Adriel Ba Loua, za którego Kolejorz zapłacił 1,2 mln €. 

Transfer wygląda bardzo ciekawie, zawodnik ma dopiero 22 lata, a już jest gwiazdą norweskiej Ekstraklasy. W barwach FK Haugesund rozegrał łacznie już 119 spotkań, w których strzelił 27 bramek i miał 24 asysty. W zakończonym już sezonie Eliteserien zagrał 29 razy, 7-krotnie trafił do siatki i miał 11 kluczowych podań. 

W Poznaniu czeka go rywalizacja o skład. Niepodważalną pozycję na skrzydle ma Jakub Kamiński, który wiosną nadal będzie występował w Lechu, mimo tego, że podpisał już kontrakt z Wolfsburgiem. Zanosi się więc na to, że Velde będzie rywalizował o miejsce na boisku z Adrielem Ba Louą. Piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej na razie nie spełnia oczekiwań, w rundzie jesiennej strzelił tylko 1 bramkę i miał 1 asystę. W rundzie wiosennej bohaterowie dwóch największych transferów Lecha będą musieli udowodnić Maciejowi Skorży, że są w stanie grać na wysokim poziomie. 

 

Zobacz także