Transfer Kamińskiego na ostatniej prostej

Transfer Kamińskiego na ostatniej prostej

Fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
2022-01-09

Poprzednie doniesienia się potwierdziły. Jakub Kamiński przeniesie się do VfL Wolfsburg. Oficjalnie ogłoszenie transferu nastąpi w ciągu kilku dni.

Młody skrzydłowy Lecha Poznań jest jednym z najlepszych piłkarzy w tym sezonie Ekstraklasy. Nic więc dziwnego, że wzbudził zainteresowanie europejskich klubów. Pomocnik zrobił duże wrażenie w Niemczech, szczególnie po kapitalnym występie w meczu przeciwko niemieckiej reprezentacji U21. I to właśnie kluby zza naszej zachodniej zagięły parol na reprezentanta Polski.

W grze o transfer Kamińskiego były 3 drużyny: Wolfsburg, RB Lipsk i Borussia Dortmund. Pisaliśmy o tym na naszym portalu jeszcze przed świętami. Teraz już wiadomo, że skrzydłowy przejdzie do drużyny popularnych Wilków. Potwierdziły się zatem informacje, które przekazywał wcześniej Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl. Niemcy zapłacą za 19-latka 10 mln €. Będzie to drugi najdroższy transfer w historii Lecha Poznań. Rekord należy do Jakuba Modera, który w październiku 2020 podpisał umowę z Brighton, za którą Kolejorz otrzymał aż 11 mln €. 

Co ważne dla klubu z Poznania, Kamiński nie odejdzie z klubu zimą. Reprezentant Polski pozostanie w Poznaniu na rundę wiosenną. Wydaje się to bardzo dobrym rozwiązaniem dla klubu z Poznania. Jeden z czołowych zawodników zostanie w klubie, po to, żeby pomóc w zdobyciu mistrzostwa oraz pucharu Polski. Po zakończonym sezonie piłkarz odejdzie do Niemiec i będzie mógł uczestniczyć w pełnym cyklu przygotowań do gry w Bundeslidze. 

Zobacz także