GymBeam
www.warhouse.pl
Kto wiosną awansuje do Ekstraklasy?

Kto wiosną awansuje do Ekstraklasy?

Fot. Mateusz Birecki/REPORTER
2021-12-07

Zakończyła się jesień w Fortuna 1. Lidze. Teraz kluby mają trochę czasu na to, żeby przygotować się do walki o awans do PKO BP Ekstraklasy. Jedno miejsce w najwyższej lidze wydaje się już zarezerwowane, ale walka o pozostałe dwa powinna trwać do końca sezonu. 

Jedną nogą w najwyższej lidze jest już Miedź Legnica. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego wystartowali trochę niemrawo, ale początku października złapali odpowiedni rytm i zimę spędzą na fotelu lidera Fortuna 1. Ligi. Wypracowali sobie solidny dorobek punktowy, mają na koncie 44 oczka i aż o 9 wyprzedają Koronę Kielce, która zajmuje 3. pozycję. Legniczanie więc mogą spokojnie się przygotowywać do wiosennej gry o awans. 

O wejście do Ekstraklasy będzie też walczył Widzew. Łódzki klub miał bardzo dobry początek sezonu, ale od końcówki października złapał lekką zadyszkę. Wiosną podopieczni Janusza Niedźwiedzia muszą się mocniej spiąć, w mieście Włókniarzy nikt sobie nie wyobraża, żeby byłego mistrza Polski zabrakło w najwyższej klasie rozgrywkowej. Widzew jesienią zdobył 39 punktów i ma 4 punkty przewagi nad strefą barażową.

Walka o miejsca 3-6 zapowiada się pasjonującą. Obecnie na pozycjach, które dają prawo gry w barażach są Korona, Podbeskidzie, Sandecja i GKS Tychy. Grą w dodatkowych meczach o Ekstraklasę są zainteresowane pozostałe zespoły, pomiędzy będącymi na 6. pozycji tyszanami a 12. w tabeli Skrą Częstochowa są tylko 3 punkty różnicy! Dlatego na wiosne powinniśmy być świadkami dużych emocji w walce o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. 

Zobacz także