Marek Papszun będzie zarabiał najwięcej w lidze?

Marek Papszun będzie zarabiał najwięcej w lidze?

Fot. Tomasz Kudala/REPORTER
Piro Shop
2021-12-02

Nie milknie temat przejścia Marka Papszuna do Legii Warszawa. Wydaje się, że trener na pewno przejmie stołeczny klub, nie wiadomo, tylko czy będzie to latem, czy zimą. Właściciele klubu z Warszawy zaproponowali mu gigantyczną pensję. 

Już od około dwóch tygodni krążą informacje, że szkoleniowiec Rakowa jest dogadany z mistrzami Polski. Zainteresowanie trenerem potwierdził nawet prezes Legii - Dariusz Mioduski. Tydzień temu w wywiadzie dla klubowej strony przyznał, że warszawianie starają się ściągnąć Papszuna, nie wiedzą tylko, czy uda się to zimą, czy dopiero latem.

Sam zainteresowany nie potwierdzał tych informacji, twierdząc, że przygotowuje się normalnie do pracy w Częstochowie. Głos w tej sprawie zabrał również właściciel Rakowa - Marek Świerczewski, który wypowiedzi Mioduskiego odebrał jako okazanie braku szacunku. Nic dziwnego, skoro trener jest związany z wicemistrzami Polski do końca sezonu 2021/2022. 

Teraz wychodzi na jaw coraz więcej szczegółów związanych z transferem. Papszun ma w Warszawie dostać podobną władzę jak miało to miejsce w Częstochowie. W tym celu ściągnięto już do Legii Pawła Tomczyk, który w przeszłości współpracował z trenerem w Rakowie. Do transferu ma przekonać szkoleniowca również ogromna pensja. Jak donosi sport.pl, Papszun ma zarabiać w Legii nawet 250 tys. zł, co daje 3 mln rocznie! Dotychczas w Częstochowie trener może liczyć na 140 tys. miesięcznie. Jeśli te doniesienia okażą się prawdą, to szkoleniowiec będzie zarabiał nawet więcej od najlepiej opłacanego piłkarza w klubie, czyli Artura Jędrzejczyka. 

Zobacz także