Jak wygląda walka o awans do Ekstraklasy?

Jak wygląda walka o awans do Ekstraklasy?

Fot. Adrian Kumor/REPORTER
2021-09-06

Za nami już 7 kolejek rozegranych w ramach Fortuna 1. Ligi. Walka o awans rozgorzała już na dobre, prym w niej wiodą drużyny, które jeszcze niedawno występowały na najwyższym poziomie rozgrywek w Polsce. 

Znakomity start w nowym sezonie zanotowała Korona Kielce. Po poprzednich, średnio udanych rozgrywkach, kielczanie pokazują, że bardzo mocno myślą o powrocie w szeregi najlepszych drużyn w Polsce. Wygrali pierwszych 6 meczów, w tym z bardzo mocnym ŁKS-em. Dopiero w ostatniej kolejce Korona straciła punkty, po remisie z Miedzią Legnica. Na drugim miejscu w tabeli znajduje się Widzew Łódź. Były Mistrz Polski zgłasza akces do walki o awans, po 7 meczach łodzianie mają na swoim koncie 16 punktów i są mocnym kandydatem do walki o czołowe pozycje. 

Bardzo dobrze grają również piłkarze Miedzi Legnica. Są jak do tej pory niepokonani, zdobyli 15 oczek i zajmują 3. miejsce w zestawieniu Fortuna 1. Ligi. Po słabym początku, do grona drużyn walczących o awans dołączyło Podbeskidzie Bielsko-Biała. Spadkowicz z Ekstraklasy ma na koncie 12 punktów. Bardzo chimerycznie gra ŁKS. Piłkarze z Łodzi lepsze mecze przeplatają ze słabszymi, w ostatniej kolejce ulegli na własnym boisku Resovii 0-3. Mimo to nie tracą kontaktu z czołówką i zajmują 5. miejsce w tabeli. 

Na dole tabeli znajdują się drużyny z Olsztyna, Niepołomic i Polkowic. Szczególnie słabo wygląda sytuacja piłkarzy Stomilu, którzy rozegrali 6 spotkań i wszystkie przegrali. Mają już 5 punktów straty, do Skry Częstochowa, która zajmuje 15. miejsce w tabeli. 

ŁB

Zobacz także