Kapitan reprezentacji Danii Simon Kjaer

Simon Kjaer bohaterem nie tylko w Danii

Fot. JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News
Piro Shop
2021-06-15

Kapitan reprezentacji Danii Simon Kjaer stał się bohaterem w swoim kraju po tym, jak swoją przykładną postawą przyczynił się do uratowania Christiana Eriksena, u którego nastąpiło zatrzymanie akcji serca. To on jako pierwszy podbiegł do piłkarza, udrożnił jego drogi oddechowe i poprawił pozycję ciała na bezpieczną - boczną, ustaloną. Następnie pokierował kolegami z zespołu w taki sposób, aby zasłaniali trwajacą akcję reanimacyjną. Ponadto razem z Kasperem Schmeichelem podtrzymywał na duchu żonę Eriksena w trakcie trudnego oczekiwania. Jak donoszą angielskie media, Kjaer jest bohaterem nie tylko w Danii.

Klub zamierza wyróżnić Simona Kjaera

Angielski Daily Mail oraz inne zagraniczne media donoszą, że włodarze AC Milan planują wyróżnić Simona Kjaera za jego postawę podczas wydarzeń na EURO 2020. Według włoskich portali internetowych o tematyce sportowej decyzja już zapadła i w przyszłym sezonie Duńczyk będzie kapitanem włoskiego zespołu. Osoby śledzące sytuację twierdzą, że przedstawiciele AC Milan są zachwyceni tym, że Kjaer zachował zimną krew, pomimo że jego przyjaciel z reprezentacji leżał na boisku nieprzytomny. Ludzie z AC Milan podobnie jak wszyscy kibice na całym świecie doceniają, że zadbał on o wszystko, co było w tej sytuacji konieczne i wykazał się umiejętnościami, jakich wymaga się od kapitana. 

Póki co włoski klub nie poinformował oficjalnie o powierzeniu piłkarzowi opaski kapitańskiej w zespole, ale wydaje się, że doniesienia angielskich i włoskich mediów nie są tylko plotką. Taki krok ze strony włodarzy AC Milan jest jeszcze bardziej prawdopodobny, jeśli brać pod uwagę słabnącą pozycję Alessio Romagnoliego i ewentualne odejście Gianluigiego Donnarummy, czyli drugiego kapitana do drużyny francuskiego PSG.