legia mistrz polski 2020/2021

Legia Warszawa mistrzem Polski!

Fot. East News
Piro Shop
2021-04-28

Raków Częstochowa jedynie zremisował wyjazdowe spotkanie z Jagiellonią Białystok i dzięki takiemu wynikowi Legia jest już pewna obrony mistrzowskiego tytułu na 3 kolejki przed końcem sezonu.

Legia w dotychczasowych 27 kolejkach PKO Ekstraklasy zdobyła 59 punktów, dzięki 18 zwycięstwom i 5 remisom. Jest najbardziej bramkostrzelną drużyną (47 strzelonych goli) i drugą pod względem straconych bramek (24, liderem jest Pogoń z 18). Kluczowym zawodnikiem tego sezonu w barwach Wojskowych wydaje się Tomas Pekhart. Czech zdobył aż 22 bramki w lidze i o 10 wyprzedza drugiego w klasyfikacji Jakuba Świerczoka. Wielki wkład w wyniki ma też Filip Mladenovic, który jest przez ekspertów uważany za jednego z faworytów do zdobycia nagrody najlepszego piłkarza sezonu w Ekstraklasie - boczny obrońca ma na swoim koncie aż 7 goli i 5 asyst, co daje mu miana najlepszego asystenta i drugiego najlepszego strzelca w klubie.

Dla Legii Warszawa jest to 15. Mistrzostwo Polski, dzięki czemu klub z Łazienkowskiej stał się samodzielnym liderem klasyfikacji ilości zdobytych tytułów w historii najwyższej ligi rozgrywkowej. Wyprzedziła tym samym Górnik Zabrze oraz Ruch Chorzów. Warto pamiętać o tym, że Legia wygrywała ligę 16 razy, jednak jej mistrzostwo z sezonu 1992/1993 zostało później anulowane i przekazane Lechowi Poznań. Rzekomym powodem miała być "korupcja", jednak do dziś historia ta budzi wiele kontrowersji.

Z bezbramkowego remisu z pewnością cieszyć się będzie także Raków - 1 punktu w 4 ostatnich meczach ligowych potrzebowała ekipa z Częstochowy, by zapewnić sobie miejsce na podium. Teraz pozostaje jej walka o drugą pozycję z Pogonią Szczecin.

Fot.: Beata Zawadzka/East News