Legia Warszawa - Lech Poznań 2019-10-19

Podsumowanie 2020 roku przez Legionistów z grupy Dobrzy Ludzie

Fot. Daniel Jancy
Piro Shop
2021-01-04

Grupa kibiców Legii Warszawa Dobrzy Ludzie podsumowała miniony rok

Dobrzy Ludzie to sympatycy Legii Warszawa, którzy nieustannie organizują różne akcje charytatywne w celu niesienia pomocy ludziom chorym i potrzebującym. Członkowie wspomnianej grupy kibicowskiej właśnie opublikowali w Internecie podsumowanie swojej działalności w 2020 roku. Pomimo wielu komplikacji będących wynikiem obowiązujących w Polsce obostrzeń Legionistom udało się wesprzeć wiele osób. 

Jak informują Dobrzy Ludzie, na początku 2020 roku miał miejsce finał akcji, w ramach której gromadzone były środki finansowe na specjalistyczny ambulans dla stołecznego WSDD. W lutym nowy samochód został oficjalnie zaprezentowany i przekazany placówce, co jest zasługą wielu darczyńców i ludzi zaangażowanych w promocję inicjatywy. W marcu wszystkie plany Dobrych Ludzi stanęły pod znakiem zapytania ze względu na pojawiające się obostrzenia. 

– Postanowiliśmy pomóc tym, z którymi współpracowaliśmy dotychczas - warszawskim szpitalom dziecięcym. W placówkach służby zdrowia brakowało praktycznie wszystkiego, na już były potrzebne: płyny dezynfekujące, maseczki, rękawiczki, a ceny rosły w zawrotnym tempie. Cały czas otrzymywaliśmy prośby o kolejne rzeczy, koordynowaliśmy co, gdzie i kiedy zawieźć, uruchomiliśmy kontakty, by zdobyć potrzebne rzeczy w jak najlepszych cenach. – relacjonują tamten okres członkowie kibicowskiej grupy.

Legioniści nie poddawali się mimo problemów i wspólnie bardzo mocno wsparli stołeczne placówki medyczne, zapewniając im niezbędne wyposażenie. Ogółem przekazali różnym szpitalom tysiące artykułów medycznych oraz spożywczych, a także różnego rodzaju zabawek, które umilają czas dzieciom znajdującym się na oddziałach szpitalnych. – Mamy nadzieję, że w Nowym Roku będziemy mieli szansę działać tak, jak to miało miejsce przed pandemią. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania i trzymajmy kciuki, że już niebawem spotkamy się na trybunie! – piszą Dobrzy Ludzie.