kamil grosicki reprezentacja

Premier League: Kamil Grosicki zmienił klub!

Fot. East News
Piro Shop
2020-10-17

Kamil Grosicki kolejny raz udowodnił, że uwielbia zmieniać klub na ostatnią chwilę. Polski skrzydłowy na sekundy przed końcówką okienka podpisał umowę wypożyczenia do Nottingham Forest, które gra na zapleczu Premier League.

Gra w Premier League była dla Kamila Grosickiego marzeniem od zawsze, dlatego nie ukrywał ekscytacji spowodowanej awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Choć podstawowymi wyborami na skrzydłach w Championship byli wypożyczeni kolejno z West Hamu i Sportingu Lizbona Grady Diangana i Matheus Pereira, to po sezonie jasne było, że będą musieli opuścić zespół - w tym Polak upatrywał swoich szans na występy w wymarzonej lidze. Z czasem okazało się jednak, że West Bromwich Albion ma inne plany wobec tych zawodników i zdecydował się na ich wykupienie z macierzystych klubów. Grosicki musiał się więc pogodzić z rolą zmiennika - niestety dla niego nie był trzecim, a dopiero czwartym wyborem na pozycję skrzydłowego. 

Reprezentant Polski stanął przed trudną decyzją - zostać i walczyć o grę w Premier League lub odejść z klubu. Wszystko stało się jednak oczywiste, gdy w dotychczasowych 4 ligowych kolejkach nie wystąpił ani razu, a w spotkaniu pucharowym z 4-ligowym Harrogate został zmieniony po zaledwie 55 minutach. Agent Grosickiego rozpoczął poszukiwanie nowego klubu i choć media informowały o wstępnym zainteresowaniu drużyn z Turcji oraz Grecji, żadna z nich nie zdecydowała się na złożenie oferty. Okienko transferowe skończyło się na początku października, ale do minionego czwartku można było przeprowadzać wypożyczenia i to właśnie ten rodzaj zmiany przynależności klubowej był ostatnią szansą dla Grosika.

Jak poinformował Mateusz Borek, skrzydłowemu udało się podpisać umowę z NFFC, czyli Nottingham Forest grającym na zapleczu Premier League. Jak na razie klub nie potwierdził tej informacji, ale według dziennikarza wypożyczenie zostało wprowadzone do systemu na minutę przed regulaminowym zamknięciem okienka, a Grosicki jest w drodze do nowego zespołu.

Nottingham Forest w poprzednim sezonie walczyło o awans do Premier League - ostatecznie po słabej końcówce zajęli siódme miejsce w tabeli Championship i przez gorszy bilans bramkowy nie mogli wziąć udziału w barażach. To, czego nie udało się zrobić poprzednio, jest planem na obecne rozgrywki, jednak te The Reds zaczęli beznadziejnie - od 4 porażek w 4 kolejkach.

Aktualizacja:

Kamil Grosicki zostaje w WBA! Transfer nie doszedł do skutku i został zablokowany, a wszystko przez spóźnienie się z formalnościami o 21 sekund.

Fot.:AP/Associated Press/East News