emerson palmieri

Premier League: Emerson i Giroud zamienią Chelsea na Inter?

Fot. East News
Piro Shop
2020-07-09

Emerson Palmieri znalazł się w kręgu zainteresowań Interu Mediolan. Włosi złożyli już pierwszą ofertę, ale została ona odrzucona. Antonio Conte jest jednak zdeterminowany i chce złożenia kolejnej propozycji.

Chelsea dokonała już kilku wzmocnień przed nowym sezonem i planuje kolejne. Do drużyny wkrótce dołączą Timo Werner oraz Hakim Ziyech, a w mediach spekuluje się także o transferze Bena Chilwella. Do zakupu Anglika potrzebna jednak będzie sprzedaż jednego z dwóch lewych obrońców z kadry The Blues - Marcosa Alonso lub Emersona Palmieriego. Zarobione pieniądze powinny pomóc w przekonaniu Leicester City do sprzedaży reprezentanta Anglii.

Sprzedaż Emersona też nie powinna być problemem, ponieważ poważne zainteresowanie Włochem przejawia Antonio Conte. Szkoleniowiec Interu namawia zarząd do złożenia kolejnej oferty Chelsea, w której nie tak dawno pracował. Poprzednia opiewała na 20 milionów i została odrzucona, jednak włosi mają już plan na kolejną. Zgodzą się oni na oczekiwane przez Chelsea 30 milionów, jednak The Blues będą musieli do Emersona dołożyć także innego zawodnika -  Oliviera Giroud. Francuz kilka tygodni temu przedłużył kontrakt z The Blues, jednak w nadchodzącym sezonie jego szanse na grę znacznie zmaleją - już teraz czasem gry musi dzielić się z Tammym Abrahamem, a podstawowym piłkarzem linii ataku w kolejnych rozgrywkach ma być Timo Werner. Francuz wraz ze swoim agentem rozpoczęli więc szukanie nowego zespołu, a Inter wydaje się odpowiednim kierunkiem dla 33-latka.

Jak na razie nie wiadomo, czy Frank Lampard zgodzi się na odejście dwóch zawodników w zamian za 30 milionów funtów. 

Fot.:YURI KADOBNOV/AFP/East News