lucas torreira arsenal

Premier League: Lucas Torreira opuszcza Arsenal

Fot. East News
Piro Shop
2020-05-15

Lucas Torreira zamierza wrócić do Włoch i tam kontynuować swoją karierę piłkarską - taką informację portalowi tuttomercatoweb przekazał agenta zawodnika Pablo Bentancur.

Urugwajczyk trafił do Arsenalu w 2018 roku. Z Sampdorii został sprzedany za 30 milionów funtów, co jest trzecim najlepszym wynikiem w historii klubu z Włoch. W barwach Kanonierów bardzo szybko stał się ważnym zawodnikiem. Do tej pory rozegrał dla Arsenalu 83 spotkania. Wpisał się w nich na listę strzelców 4 razy oraz zanotował 6 asyst. 

Pomimo chęci opuszczenia Wysp Brytyjskich, Torreira podkreślił, że wszyscy w Arsenalu byli dla niego bardzo mili, profesjonalni i nie może narzekać na nikogo, kto jest związany z klubem. Jego decyzja jest spowodowana tylko i wyłącznie chęcią powrotu do Włoch i w najbliższym czasie będzie o tym rozmawiał z Mikelem Artetą oraz władzami klubu. 

Torreira pomimo wielkiego doświadczenia w najwyższych ligach w Europie wciąż jest młodym zawodnikiem. 24-latek jeszcze przed przejściem do Arsenalu był na celowniku włoskich gigantów, wśród których najgłośniej wymieniało się Napoli oraz Milan. Również teraz te dwa zespoły stawiane są w gronie faworytów wyścigu po podpis pod kontraktem. Nie wiadomo jednak, czy Arsenal zgodzi się na odejście podstawowego zawodnika, a nawet jeśli, to ile pieniędzy zażąda za Urugwajczyka. Przez portal Transfermarkt Torreira jest wyceniony na 36 milionów euro, co z pewnością będzie minimalną kwotą, jaką Kanonierzy zażądają za transfer.

Fot.:AP/Associated Press/East News