renan lodi morata

La Liga: Piłkarza Atletico zarażony koronawirusem

Fot. East News
Piro Shop
2020-05-09

Piłkarskie rozgrywki w Hiszpanii wkrótce mają być wznowione, tymczasem nie wszyscy zawodnicy do nich przystąpią. Jeden z zawodników Atletico Madryt przeszedł standardowe badanie na obecność koronawirusa i ku jego zaskoczeniu wynik był pozytywny.

Zawodnikiem tym jest Renan Lodi. Jak się okazuje, piłkarz już w marcu przejawiał pierwsze objawy zarażenia, ale wówczas nie został poddany badaniu. Przeszedł je dopiero kilka dni temu, gdy obligatoryjnie musieli mu zostać poddani wszyscy piłkarze, którzy mają brać udział w treningach zespołowych. W drużynie Atletico pozytywny był tylko jeden wynik. Hiszpańscy dziennikarze informują jednak o jego dobrym samopoczuciu i braku objawów. Za kilka dni zawodnik Atletico zostanie poddany ponownemu testowi, który ma wykluczyć ewentualną pomyłkę. Brazylijczyk został odesłany na domową kwarantannę, która w przypadku powtórnego pozytywnego wyniku potrwa 14 dni. Po tym okresie będzie mógł wrócić do treningów.

Utrata tego zawodnika to duży cios dla Atletico. Renan Lodi był zawodnikiem podstawowej jedenastki. Lewy obrońca rozegrał 21 ligowych spotkań, w których zanotował bramkę oraz dwie asysty. Wystąpił także we wszystkich spotkaniach Ligi Mistrzów. Brak pełnego cyklu przygotowań może spowodować duże zaległości kondycyjne, taktyczne i techniczne. Z jego absencji najprawdopodobniej może skorzystać Sime Vrsaljko.

Pierwsza kolejka po wznowieniu rozgrywek ma zostać rozegrana 20 czerwca. Kolejne 10 kolejek ma zostać dogranych do 26 lipca, choć informacje te póki co nie są oficjalne.

Fot.:OSCAR DEL POZO/AFP/East News