olivier giroud chelsea

Giroud opuszcza Premier League

Fot. East News
Piro Shop
2020-04-20

Olivier Giroud po 8 latach żegna się z Wyspami Brytyjskimi. Francuz nie otrzymał propozycji nowego kontraktu od Chelsea, a sam nie dostał także odpowiedniej oferty z Premier League. Napastnik swoją karierę będzie kontynuował we Włoszech.

Olivier Giroud do Premier League trafił w 2012 roku. Arsenal kupił go z Montpellier za 12 milionów Euro. Szybko stał się ważnym zawodnikiem w kadrze Kanonierów, a w każdym sezonie strzelał ponad 10 ligowych bramek. Gdy Francuz stracił miejsce w wyjściowym składzie, zdecydował się na odejście. Nie ruszył się jednak daleko i pozostał w Londynie, a dokładniej w Chelsea. Ta przygoda nie była jednak tak owocna - w 49 ligowych spotkaniach strzelił 7 bramek, a w większości z nich wchodził na plac gry jako rezerwowy. Zdecydowanie więcej występów zanotował w Lidze Europy, którą The Blues wygrała, a Giroud został uznany jej najlepszym strzelcem z 11 trafieniami. Na chwilę obecną Francuz w Premier League rozegrał 229 meczów, w których zdobył 80 goli i zanotował 28 asyst.

Frank Lampard po przyjściu do Chelsea zdecydował się na odmłodzenie kadry. Więcej szans na grę dostawał między innymi Tammy Abraham, co sprawiło, że Giroud stał się niepotrzebny. W mediach wiele mówiło się o tym, że Francuz pozostanie w Premier League, a jego zatrudnieniem mocno zainteresowany był West Ham United. Nie wiadomo jednak czy agent Giroud otrzymał ofertę z kolejnego londyńskiego klubu. Z całą pewnością takową złożył Inter, a napastnik Reprezentacji Francji przystał na nią. Giroud trafi do Serie A na 2 lata z opcją przedłużenia kontraktu o kolejny rok.

Fot.:AP/Associated Press/East News