Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 2020-02-21

Fani Śląska ze wsparciem dla wrocławskiej służby zdrowia!

Fot. kibice.net
Piro Shop
2020-03-24

Środowisko kibicowskie Śląska Wrocław wspiera służbę zdrowia

Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk zrzeszające sympatyków Śląska Wrocław poszło w ślady innych grup kibicowskich w kraju i wystartowało z własną akcją, której celem jest wsparcie służby zdrowia w dobie stanu epidemii. Fani Śląska postanowili skupić się przede wszystkim na pomocy ratownikom medycznym, którzy borykają się aktualnie w swojej pracy z ogromnymi trudnościami oraz niewyobrażalnym stresem. Akcja odbywa się pod hasłem #KIBOLERATOWNIKOM. 

- Akcja, którą zatytułowaliśmy „ROBIĄC ZAKUPY, NIE BĘDĄC SKNERUSEM TEŻ WALCZYSZ Z KORONAWIRUSEM!”, polega na dostarczaniu darów, które przekażemy personelowi szpitali oraz ratownikom medycznym. - piszą organizatorzy. W ramach zbiórki kibice będą dostarczać do szpitali m.in. wodę mineralną, środki ochrony osobistej czy elektryczne czajniki. Jeśli ktoś nie może wziąć udziału w zbiórce darów, to organizatorzy kibicowskiej akcji zachęcają do wsparcia innej zbiórki pod hasłem #RespiratoryWrocław, której założycielem jest Lekarz Kierujący oddziałem SOR w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Jej celem jest zakup najwyższej klasy respiratorów, które pomogą personelowi medycznemu w walce z koronawirusem. 

Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk może liczyć na solidne wsparcie wielu grup kibicowskich z Wrocławia i okolic. Coraz więcej fanklubów Śląska decyduje się na wsparcie wspomnianej wyżej zbiórki lub przeprowadzenie swoich własnych, lokalnych akcji. Dzięki temu personelowi medycznemu nie zabraknie niczego w tym trudnym okresie walki z epidemią.