Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź  2019-11-23

Lechia zgodnie z planem pokonała Koronę

2020-03-02

Lechia Gdańsk wygrała z walczącą o utrzymanie Koroną Kielce

Zgodnie z oczekiwaniami ekspertów Lechia Gdańsk wygrała w niedzielnym meczu 24. kolejki Ekstraklasy z koroną Kielce 2:1. Dla Lechii to ważne 3 punkty, dzięki którym zmniejszyć stratę do ligowej czołówki. Po porażce sytuacja Korony w tabeli nie wygląda najlepiej. Kielczanie zajmują przedostatnie miejsce i tracą 4 punkty do bezpiecznej strefy.

Pierwsza gola strzeliła Lechia, która pierwszy raz od dawna skutecznie wykorzystała rzut rożny. Dośrodkowanie z narożnika boiska w 18. minucie wykończył niezawodny Flavio Paixao, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Faworyt prowadził, ale korona nie zamierzała się poddawać. Skazywana na porażkę ekipa Złocisto-Krwistych potrafiła stwarzać swoje okazje do strzelenia gola i nie ustępowała na boisku teoretycznie silniejszemu rywalowi. W końcu, w 61. minucie Koroniarze doprowadzili do remisu, świetny kontratak swojej drużyny wykończył Michal Papadopulos. Po tej bramce gospodarze mocno przycisnęli rywali, praktycznie zamykając ich na połowie boiska, a momentami nawet w polu karnym. Goście musieli być bardzo uważni w obronie, bo Korona była bardzo bliska gola na wagę zwycięstwa. W 89. minucie, pomimo naporu Korony, takiego gola strzeliła jednak Lechia. Zwycięską akcję golem wykończył Maciej Gajos. Korona była blisko, ale Lechia nie dał sobie zabrać cennych punktów.

Korona Kielce - Lechia Gdańsk 1:2 (0:1)

0:1 - Flavio Paixao 18'

1:1 - Michal Papadopulos 61'

1:2 - Maciej Gajos 89'