Flavio Paixao Bohater Lechii w meczu z Piastem

Lechia znowu lepsza od Piasta w tym sezonie Ekstraklasy!

2020-02-14

Piast nadal bezradny w starciu z Lechią. Biało-Zieloni ze skromnym zwycięstwem.

Mistrz Polski nie może znaleźć w tym sezonie sposobu na Lechię Gdańsk. Drużyna Biało-Zielonych po raz kolejny okazała się lepsza od Piasta Gliwice, zwyciężając skromnie 1:0 w 22. kolejce Ekstraklasy. Bohaterem gospodarzy został niezawodny Flavio Paixao, który strzelił bramkę na wagę zwycięstwa. Dzięki tym 3 punktom Lechia przegoniła Piasta w tabeli i będzie miała szansę na zbliżenie się do ligowej czołówki.

Sam mecz nie był aż tak ciekawym widowiskiem, na jakie się zapowiadało. Przez pierwsze niemal pół godziny nie padł nawet jeden celny strzał. Dopiero później działo się więcej, a bliżej objęcia prowadzenia była Lechia, która od pierwszego gwizdka grała ofensywnie. W 30. minucie Flavio Paixao obił poprzeczkę gości. Po tej sytuacji do pracy zabrał się Piast, który stworzył sobie kilka dogodnych okazji do strzelenia gola. Wszystkie jednak zmarnował. W drugiej połowie meczu ciekawych akcji ze strony obu zespołów nie było zbyt wiele, ale mimo to w 63. minucie Lechii udało się objąć w końcu prowadzenie za sprawą wspomnianego już Paixao. Po stracie gola mistrzowie polski mocno zaatakowali, chcąc doprowadzić przynajmniej do remisu, ale do ostatniego gwizdka nie udało im się strzelić bramki. Gospodarze dowieźli korzystny wynik do końca spotkania.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:0 (0:0)

1:0 Flavio Paixao 63'