zbigniew boniek premier league

Kontrowersyjne słowa Bońka o Premier League

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2020-01-24

Zbigniew Boniek znany jest z dość odważnych wypowiedzi. Tym razem Prezes PZPN porównał Ekstraklasę i Premier League.

Boniek brał udział w rozmowie z Romanem Kołtoniem w trakcie nagrywania odcinku YouTubowego show Prawda Futbolu. Spotkanie dotyczyło rozmów o futbolu i pomysłów Prezesa PZPN na końcówkę swojej prezesury. Jedną z nich jest zmiana systemu rozgrywek Ekstraklasy. W trakcie dyskusji z ust Bońka wyszło stwierdzenie, które z pewnością nie spodoba się fanom Premier League:

Mecz w lidze angielskiej: Norwich kontra Watford, czy ktoś tam na dole, to nie jest wcale lepszy mecz niż w lidze polskiej. Tam też kopią się po głowach. Wszystko odbywa się tylko w lepszej oprawie, z większą liczbą kibiców na stadionie. Sam stadion też jest trochę ładniejszy, murawa bardziej zielona. Ale tam mają tyle pieniędzy, że ostatni piłkarz w ostatniej drużynie został kupiony za 25, 30, 40 mln euro. I to nie jest żaden wielki piłkarz.

Słowa Bońka rozniosły się wielkim echem wśród polskich kibiców piłki nożnej. Czy aby na pewno różnica pomiędzy Premier League i Ekstraklasą to jedynie nieco lepsza oprawa w trakcie meczów, ładniejszy stadion i większa liczba kibiców? Wielu z nich wyśmiało je, argumentując to tym, że nawet te najsłabsze zespoły z Premier League są o klasę wyżej w kulturze gry, od topowych zespołów z Ekstraklasy. Trudno się z tymi stwierdzeniami nie zgodzić. Można mieć jedynie nadzieję, że Prezes PZPN w przyszłości unikać będzie wypowiedzi, które tak źle wpływać będą na postrzeganie jego oraz PZPN w mediach.

Fot.:RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER 

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.