Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 24.11.2019

Kibice Śląska Wrocław nie zgadzają się z decyzją klubowych władz

Fot. Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 24.11.2019 / Mateusz Kuzniak/Reporter/East News
Piro Shop
Komentarze (2) 2020-01-04

Kibice Śląska Wrocław nie zgadzają się z decyzją klubowych władz

Władze Śląska Wrocław zdecydowały się pod koniec ubiegłego roku zwolnić Przemysława Piwowarskiego ze stanowiska koordynatora ds. kontaktów z kibicami. Kibice klubu nie zgadzają się z tą decyzją, o czym piszą w wydanym oświadczeniu. - Nawiązując do ostatnich wydarzeń i do decyzji, które zostały podjęte przez Zarząd naszego klubu, chcemy odnieść się do sytuacji, która jest dla nas niezrozumiała i uderza w osobę, która w naszej opinii stała się „kozłem ofiarnym” wydarzeń w trakcie oraz po meczu z Legią Warszawa. - piszą przedstawiciele środowiska kibicowskiego. 

Jak podkreślają kibice, koordynator pełni bardzo ważną rolę łącznika, który dba o dobre kontakty pomiędzy władzami oraz środowiskiem kibicowskim. Człowiek sprawujący tę funkcję musi być akceptowany przez obie strony i to jest najistotniejsze. Kibice nie mogą zrozumieć, dlaczego człowiek pracujący w klubie przez 11 lat, który jest częścią środowiska kibicowskiego i przez cały ten czas aktywnie angażuje się w swoją pracę oraz różnego rodzaju w akcje charytatywne, został zwolniony ze stanowiska. W opinii sympatyków klubu, taka decyzja została podjęta pod wpływem emocji po wydarzeniach z meczu przeciwko Legii Warszawa i z tego powodu powinna zostać przeanalizowana jeszcze raz. Zdaniem kibiców nie ma lepszej osoby, która mogłaby zastąpić Przemysława Piwowarskiego w jego roli.

Warto zaznaczyć, że wsparcie zwolnionemu pracownikowi Śląska Wrocław wsparcie okazali nie tylko kibice tego klubu, ale także sympatycy innych drużyn z całej Polski. Kibice z różnych części kraju, wspierający różne zespoły od grudnia wydawali własne oświadczenia na ten temat oraz prezentowali transparenty podczas meczów na stadionach. 

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
D... 2020-01-10 20:15:02

Romka weźcie, on jest fajny, da radę... :-p

Kibic 2020-01-04 18:30:34

Z Nabojki niech ktoś zostanie koordynatorem, widzę że niektórym ciężko jest się pożegnać z ciepłą posadą. Zawsze się można zarejestrować w pośredniaku i poszukać nowej pracy ale o tak lukratywny etat będzie ciężko