jamie vardy

Król Strzelców Premier League na półmetku sezonu 19/20

Fot. EastNews
Piro Shop
2019-12-27

Jamie Vardy jest liderem Klasyfikacji Strzelców Premier League w sezonie 2019/2020 i ma duże szanse, na utrzymanie prowadzenia aż do końca. Jego przewaga wynosi już 4 trafienia i nic nie wskazuje na to, by były Reprezentant Anglii miał się zatrzymać.

Jak do tej pory Anglik w zaledwie 7 meczach tego sezonu nie zdobył bramki. Wystąpił we wszystkich 19 rozegranych przez Leicester City spotkaniach ligowych i w znacznym stopniu przyczyniał się do końcowego rezultatu. Jego forma ma też ogromny wpływ na układ tabeli Premier League - Leicester City zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, a Vardy zdobył 41% bramek zespołu. Anglik ma też 3 asysty, co powoduje, że jest zaangażowany w blisko 50% goli strzelonych przez Lisy. 

Warto zauważyć, że Jamie Vardy z 17 trafieniami jest bardzo bliski osiągnięcia liczby goli, która w poprzednich rozgrywkach dawała Koronę Króla Strzelców. W ubiegłym sezonie po 22 trafieniach wspólnie wznieśli ją Sadio Mane, Mohamed Salah i Pierre-Emerick Aubameyang. Był to jednak sezon wyjątkowy - w rozgrywkach 17/18 Salah zdobył 32 gole, a jeszcze wcześniej Harry Kane w kolejnych sezonach potrzebował 29 i 25 trafień. 

Na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców obecnego sezonu znajduje się Pierre-Emerick Aubameyang z Arsenalu. Gabończyk strzelił w tym sezonie dwanaście bramek i o jedno trafienie wyprzedza Marcusa Rashforda z Manchesteru United, Tammy'ego Abrahama z Chelsea, Danny'ego Ingsa z Southampton i Raheema Sterlinga z Manchesteru City. 

Fot.:AP/Associated Press/East News