KGHM Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź 2019-09-30

20. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Zagłębie Lubin - Legia Warszawa

Fot. Daniel Jancy
Piro Shop
2019-12-20

Zagłębie podejmie u siebie rozpędzonego lidera

Jeśli Zagłębie Lubin chce zakończyć rok zwycięstwem ligowym, to musi wspiąć się na wyżyny swojej formy i umiejętności. W 20. kolejce PKO Ekstraklasy do Lubina przyjedzie bowiem lider. Legia Warszawa ustabilizowała formę i aktualnie jest rozpędzona, jak jeszcze w tym sezonie nie była. Legioniści wygrywają mecz za meczem, dzięki czemu przewodzą ligowej stawce. Lubinianie grają z kolei w kratkę i od dłuższego czasu nie potrafią wygrywać seryjnie. Wygrana na koniec roku mogłaby być dla nich pocieszeniem, ale o zwycięstwo będzie ciężko.

Pomimo klasy rywala, w Zagłębiu wierzą w ostateczny sukces, o czym mówił w mediach chociażby Filip Starzyński. - Są ostatnio w dobrej formie. Wygrywają wszystko, strzelają dużo bramek i będzie to ciężki mecz jak zawsze z Legią. My mamy tyle jakości w drużynie, że jak zagramy na wysokim poziomie, jesteśmy w stanie zdobyć trzy punkty. - stwierdził, podkreślając przy okazji, że kluczem do korzystnego wyniku będzie konsekwencja i organizacja w defensywie. W Legii Warszawa dobrze o tym wiedzą i zdają sobie sprawę z faktu, że Zagłębie może postawić twarde warunki. - Szanujemy przeciwnika. To lepszy zespół niż wskazuje na to pozycja w tabeli. Mają w swoich szeregach piłkarzy, którzy mogliby powalczyć przy Łazienkowskiej o miejsce w pierwszym składzie. Musimy być gotowi na trudne spotkanie. Trzeba będzie mocno popracować, pokazać się z bardzo dobrej strony, żeby wygrać. - stwierdził ostatnio Aleksandar Vuković, szkoleniowiec Legii. Lider będzie faworytem, ale gospodarze nie oddadzą punktów za darmo. To będzie interesujące starcie!

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa, 20 grudnia (piątek) godz. 20:30 Stadion Zagłębia Lubin, transmisja TV: Canal+Sport, Canal+4K Ultra HD

Zobacz także