2

Legia Warszawa nowym liderem Ekstraklasy!

2019-12-16

Legia Warszawa prowadzi w tabeli Ekstraklasy po zwycięstwie nad Wisłą Płock

Legia Warszawa pewnie i bez cienia wątpliwości rozprawiła się na własnym boisku z Wisłą Płock w meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Wicemistrz Polski wygrał 3:1 i odniósł tym samym 5. z rzędu domowe zwycięstwo ligowe. Wykorzystując potknięcie Pogoni Szczecin, stołeczny zespół przeskoczył ją w tabeli i objął pozycję lidera rozgrywek.

Legia wyszła na boisko bardzo pewna siebie. Pierwsze minuty pokazały, że każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy będzie zaskoczeniem. Wiśle Płock daleko bowiem aktualnie do dyspozycji sprzed miesiąca, kiedy zaliczała długą serię wygranych spotkań w lidze. Wicemistrzowie Polski objęli prowadzenie po bramce Jarosława Niezgody w 22. minucie, potwierdzając swoją przewagę z początku meczu. Kilka minut później było już 2:0 po golu Jose Kante zza pola karnego. Wisła miała lepszy moment swojej gry w końcówce pierwszej połowy meczu, co zaowocowało bramką kontaktową Dominika Furmana z rzutu karnego. Po niej goście szukali swojej szansy na wyrównanie, ale nie zdołali osiągnąć tego celu. W drugiej połowie natomiast Legia spokojnie utrzymywała prowadzenie, nie angażując się już w ofensywie tak mocno jak wcześniej, ale wciąż kontrolując wydarzenia na boisku. Legia odebrała rywalowi nadzieję na korzystny rezultat, kiedy w 74. minucie Niezgoda ustalił wynik meczu na 3:1. Wojskowi bez większych kłopotów odnieśli zwycięstwo, które dało im pozycję lidera Ekstraklasy.

Legia Warszawa - Wisła Płock 3:1 (2:1)

1:0 Jarosław Niezgoda 22'

2:0 Jose Kante 27'

2:1 Dominik Furman 34' (rzut karny)

3:1 Jarosław Niezgoda 74'