Lech Poznań - Wisła Kraków

Lech Poznań kontynuuje dobrą passę w Ekstraklasie

2019-12-08

Lech Poznań pokonał beniaminka i goni ligową czołówkę

Lech Poznań wykorzystał swoją szansę i przedłużył swoją serię zwycięstw ligowych do 3, co jest najlepszym wynikiem Kolejorza w tym sezonie. W sobotę zespół Dariusza Żurawia pokonał u siebie ŁKS Łódź 2:0. Zwycięstwo nie przyszło gospodarzom łatwo, bo piłkarze beniaminka postawili twarde warunki. Też chcieli w końcu sięgnąć po komplet punktów, których potrzebują w walce o utrzymanie.

Pierwsze minuty pokazały, jaką taktykę przyjęły obie drużyny na to spotkanie. Lech chciał grać ofensywnie, do czego z resztą przyzwyczaił. ŁKS również lubi grać ofensywnie, ale w tym przypadku nie od razu to zaprezentował. Najpierw schował się na własnej połowie, czekając na to, co zrobi rywal. Lech przez całą pierwszą połowę próbował natomiast przebić się przez defensywę beniaminka, ale do przerwy się to nie udało. Po przerwie gospodarze w końcu dopięli jednak swego, w czym pomógł im talent Joao Amarala. Portugalczyk w pojedynkę przedryblował obronę KS-u, po czym oddał celny strzał w okienko, po którym piłka zatrzepotała w siatce. W tym momencie defensywna taktyka ŁKS-u okazała się być bezużyteczna. Łodzianie musieli zaatakować, co też próbowali uczynić, ale przychodziło im to z trudem. Przewagę na boisku miał już bowiem rozpędzony Kolejorz. W doliczonym czasie gry Lech potwierdził to w doliczonym czasie gry, ustalając wynik spotkania na 2:0 po bramce Kamila Jóźwiaka.

Lech Poznań - ŁKS Łódź 2:0 (0:0)

1:0 Joao Amaral 59'

2:0 Kamil Jóźwiak 90+2'