ljungberg

Premier League: Arsenal bez menedżera, Emery zwolniony!

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-11-29

Unai Emery został zwolniony z Arsenalu - taką decyzję podjął zarząd klubu, a przedstawili mu ją tuż przed piąkowym treningiem Dyrektor Zarządzający oraz Dyrektor Techniczny. Tymczasowym następcą Hiszpana będzie Fredrik Ljungberg.

Unai Emery dostał ultimatum już dawno temu. Miał on osiągnąć na tyle dobre wyniki, by zakwalifikować się do Ligi Mistrzów - poprzez Premier League lub Ligę Europy. Dyspozycja Arsenalu nie napawała jednak optymizmem - dopiero 8 miejsce w lidze i ciągły brak awansu do fazy pucharowej rozgrywek europejskich był krytykowany przez kibiców. Do mediów trafiały także sygnały, zgodnie z którymi Hiszpan nie panuje nad szatnią i temperamentem zawodników. Przykładem może tu być zachowanie Granita Xhaki. Doprowadziło to do komentarzy fanów Kanonierów w mediach społecznościowych, które zakładały, że zespół powinien opuścić nie tylko Szwajcar, ale też menedżer. Wpis polubił między innymi Alexandre Lacazette.

Czarę goryczy przelała wczorajsza porażka z Eintrachtem Frankfurt w Lidze Europy. Arsenal uległ u siebie 1:2 i wciąż nie jest pewny awansu z grupy, o który będzie musiał bić się w ostatniej kolejce ze Standardem Liege. Drużyny nie będzie jednak prowadzić Emery. Hiszpan został zwolniony, co z ulgą przyjęli nie tylko fani drużyny, ale też zawodnicy. Tymczasowym trenerem Arsenalu będzie Fredrik Ljunberg, czyli były piłkarz Kanonierów, który ostatnio pracował jako asystent Emery'ego. Nie wiadomo jednak, jak długo będzie prowadził zespół i czy trwają poszukiwania nowego szkoleniowca.

Fot. Fredrik Ljungberg - nowy szkoleniowec Arsenalu, AP/Associated Press/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.