Kibice Zagłębia Lubin

15. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa

Fot. fot. Daniel Jancy
Piro Shop
2019-11-09

 

Pojedynek sąsiadów w tabeli Ekstraklasy

W pierwszym z niedzielnych meczów 15. kolejki PKO Ekstraklasy zmierzą się ze sobą sąsiedzi z ligowej tabeli. O godz. 12:30 Zagłębie Lubin podejmie u siebie Raków Częstochowa. Do tej pory oba zespoły zgromadziły po tyle samo punktów. Zgromadziły w sumie 18 oczek, które dają odpowiedni dystans przed strefą spadkową i pozwalają włączyć się do walki o górną ósemkę. Bliżej tej ósemki będzie zwycięzca niedzielnego meczu.

Taki sam dorobek punktowy obu zespołów nie jest dziełem przypadku. Zagłębie i Raków prezentują bowiem bardzo podobny poziom i formę, które sprawiają, że grają w kratkę. Zdarzają się spotkania, w których Lubinianie i Częstochowianie wygrywają, a ich gra wygląda znakomicie, ale są też takie, w których zawodzą. Podobna postawa obu drużyn w Ekstraklasie sprawia, że niedzielny pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie. Zagłębie będzie chciało się zapewne zrehabilitować za ostatnią porażkę z fatalnie grającą w tym sezonie Koroną Kielce, która była sporym zaskoczeniem. Beniaminek będzie chciał natomiast po raz kolejny zapunktować w elicie i udowodnić, że stać go nie tylko na uniknięcie spadku, ale na coś więcej w tym sezonie. Walka o 3 punkty będzie zaciekła!

Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa, 10 listopada (niedziela) godz. 12:30 Stadion Zagłębia Lubin, transmisja TV: Canal+Sport

Zobacz także