Kibice Legii

15. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Legia Warszawa - Górnik Zabrze

Fot. Daniel Jancy
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-11-09

Legia Warszawa podejmuje u siebie Górnik Zabrze w ligowym klasyku!

W sobotę czeka nas jeden z ligowych klasyków, a więc starcie Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze. Mecz pomiędzy wspomnianymi drużynami zawsze cieszy się sporą popularnością wśród kibiców, także tych niezwiązanych mocniej z tymi klubami. W przypadku tego meczu liczy się walka nie tylko o ligowe punkty, ale także o prestiż i honor, bo pojedynki Legii i Górnika to wspaniała historia polskiego futbolu.

Mecz zapowiada się bardzo interesująco. Faworytem jest oczywiście Legia, która w tabeli Ekstraklasy znajduje się w ścisłej czołówce i ma 10 punktów więcej od Górnika, który ma z kolei niewielką przewagę nad strefą spadkową. Drużyna z Zabrza z pewnością nie odpuści jednak walki o zwycięstwo. Piłkarze Górnika w ligowym klasyku przeciwko Legii nie wygrali od dawna. Ostatni raz dokonali tego 21 lat temu, a teraz pragną powtórzyć sukces. - To jest drużyna charakterna, waleczna. Oni nie przyjechali tutaj zwiedzać Pałac Kultury. Statystyki nie dadzą nam punktów, nie tędy droga. Trzeba się dobrze przygotować do meczu. - takimi słowami najbliższego rywala chwalił trener wicemistrzów Polski, Aleksandar Vuković. Czy Górnik, zmotywowany historią, zdoła przeciwstawić się wyraźnie silniejszemu w tym sezonie rywalowi? Tego dowiemy się w sobotni wieczór, podczas którego czeka nas wiele wrażeń!

Legia Warszawa - Górnik Zabrze, 9 listopada (sobota) godz. 17:30 Stadion im. Wojska Polskiego w Warszawie, transmisja TV: Canal+Sport, Canal+4K Ultra HD, TVP 2

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.