Kibice Piasta Gliwice

15. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok

Fot. fot. kibice.net
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-11-08

Ciekawy mecz w Gliwicach. Mistrz Polski podejmie nieobliczalną Jagiellonię.

Interesująco zapowiada się drugie ze spotkań 15. kolejki PKO Ekstraklasy zaplanowanych na piątek. W Gliwicach miejscowy Piast podejmie Jagiellonię Białystok. Obie drużyny znajdują się w górnej połówce tabeli, a nawet w czołówce, bo różnice punktowe pomiędzy 8 pierwszymi zespołami są póki co naprawdę niewielkie. Piast oraz Jagiellonia plasują się odpowiednio na 3. oraz 7. miejscu, a dzielą je na ten moment zaledwie 2 punkty. Trudno wskazać faworyta w tym pojedynku, bo oba zespoły prezentują się w tym sezonie dobrze. Mistrz Polski ma w ostatnich tygodniach zdecydowanie równiejszą formę, ale Jagiellonia jest tak nieobliczalna, że nawet jeśli punktuje nieregularnie, to w niektórych meczach gra naprawdę świetnie. O wyniku meczu z pewnością może zadecydować forma dnia.

- Piast jest bardzo zdyscyplinowany na boisku. Oni wiedzą, kiedy należy przyspieszyć, a kiedy przystopować. Mam wrażenie, że po wywalczeniu mistrzostwa drużyna nabrała pewności siebie, a jednocześnie nie ciąży na nich jakaś olbrzymia presja. Jeżeli chcemy ugrać jakiekolwiek punkty, to sami musimy być zdyscyplinowani taktycznie. - mówi przed piątkowym starciem szkoleniowiec Jagiellonii, Ireneusz Mamrot. Szkoleniowiec Białostoczan zdaje sobie sprawę, że jego podopieczni mogą grać jeszcze lepiej, jeśli wyeliminują błędy taktyczne w trakcie meczu. Sporo mówi się o tym, że Piast będzie chciał w piątek odbić sobie na Jagiellonii stratę punktów w meczu derbowym przeciwko Górnikowi Zabrze. Jak zapewnia jednak trener Waldemar Fornalik, dla zespołu mistrzów Polski najważniejsze jest teraz regularne punktowanie. - Nie patrzymy na to w ten sposób. Nas na ten moment interesuje gromadzenie punktów, bo to jest najważniejsze w kontekście znalezienia się w pierwszej ósemce. To jest ten nasz cel podstawowy. - powiedział ostatnio. Zarówno Piast, jaki Jagiellonia mają jednak ambitne cele na ten sezon i bez względu na to co będą mówić trenerzy pewnym jest to, że będą zaciekle walczyć o czołowe miejsca w tabeli. W piątkowy wieczór czeka nas zatem multum emocji!

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok, 8 listopada (piątek) godz. 20:30 Stadion Miejski w Gliwicach, transmisja TV: Canal+Sport, Canal+4K Ultra HD

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.