jose mourinho

Premier League: Mourinho wróci na ławkę trenerską?

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-11-01

Od zwolnienia Jose Mourinho z Manchesteru United minął już prawie rok, a brytyjskie media informują, że Portugalczyk może ponownie przejąć zespół z ligowego TOP-u. Choć oficjalne rozmowy jeszcze się nie rozpoczęły, to dziennikarze widzą w The Special One przyszłego menedżera Arsenalu. 

Od zwolnienia w grudniu 2018 roku Jose Mourinho jest ekspertem telewizyjnym i bardzo często pojawia się podczas studia meczów Premier Leaugue. Portugalczyk otwarcie przyznał, że powoli zaczyna mu brakować piłki i chętnie wróci do prowadzenia zespołu. Na pierwsze propozycje nie trzeba było długo czekać.

Takowe złożył między innymi Lyon, jednak Mourinho zdecydował się odrzucić ofertę i oczekiwać na kluby z Premier League lub Real Madryt. Choć Galacticos są na drugim miejscu w ligowej tabeli, to przyszłość Zinedine'a Zidane'a nie jest pewna. Francuz krytykowany jest za bardzo słaby styl oraz nietrafione transfery. The Special One otwarcie przyznał, że chętnie wróci do Realu. Mourinho odrzucił w tym celu również inne propozycje - między innymi kosmiczną ofertę z Chin, w ramach której zarabiałby 35 milionów Euro, za prowadzenie jednego z klubów z Ligi Chińskiej oraz Reprezentację Chin. 

Media donoszą jednak, że Portugalczyk może wrócić do Premier League, a przymierzany jest do dwóch klubów - Tottenhamu i Arsenalu. Najnowsze informacje dotyczą zespołu Kanonierów, w którym nie radzi sobie Unai Emery. Hiszpan otrzymał od zarządu ultimatum, a ponadto nie radzi sobie z zarządzaniem szatnią, czego przykładem było ostatnie zachowanie Granita Xhaki. Niezależnie od tego, który z zespołów Premier League objąłby Mourinho, raczej nie wydarzy się to przed końcem tego sezonu - Emery i Pochettino mają bowiem w kontrakt wpisane bardzo wysokie kwoty odszkodowania w razie zwolnienia.

Fot.:OLI SCARFF/AFP/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.