Stadion Energia Gdańsk

Zagłębie przerwało zwycięski marsz Lechii w Ekstraklasie

2019-10-06

Zagłębie Lubin kosztem Lechii Gdańsk przedłużyło swoją serię punktową w Ekstraklasie

Lechia Gdańsk kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa w ostatnich tygodniach, ale w 11. kolejce PKO Ekstraklasy jej marsz przerwało Zagłębie Lubin, które wygrywając zaliczyło 4. mecz ligowy z rzędu bez porażki. Komplet punktów wywieziony z nad morza pozwolił Miedziowym zbliżyć się do górnej połówki tabeli. Biało-Zieloni z kolei nadal są w ścisłej czołówce, choć mieli nawet szanse na objęcie pozycji lidera rozgrywek. Sobotni mecz przez większość czasu był przez nich kontrolowany, ale to goście zdołali wykorzystać ich błędy i wygrać 2:1.

Spotkanie rozpoczęło sie bardzo źle dla Gdańszczan. Gola samobójczego w 9. minucie strzelił Błażej Augustyn, który niefortunnym wślizgiem kompletnie zaskoczył swojego bramkarza. Stracony gol nie podciął skrzydeł gospodarzom, bo ci rzucili się do odrabiania straty. W kluczowych momentach brakowało im jednak dokładności, a Lubinianie też potrafili stworzyć sobie dogodne sytuacje do strzelenia kolejnej bramki. Do przerwy więcej goli nie padło, ale druga połowa zapowiadała się świetnie. W niej zdecydowanie częściej atakowali Gdańszczanie, którzy znowu nie potrafili jednak udokumentować licznych okazji bramką. Tymczasem wyczekujący na swoją szansę piłkarze Zagłębia doczekali się jej w 63. minucie, kiedy po przejęciu piłki w środku pola i jednym podaniu Damjan Bohar znalazł się sam na sam z bramkarzem i podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Lechiści szybko, bo po kilku minutach, złapali kontakt za sprawą bramki Artura Sobiecha. Później mocno się otworzyli, stawiając wszystko na jedną kartę i raz po raz atakując bramkę gości, ale nie zdołali odmienić losów spotkania. Zagłębie wygrało 2:1 i przerwało świetną passę ekipy z nad morza.

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1:2 (0:1)

0:1 Błażej Augustyn 9' (bramka samobójcza)

0:2 Damjan Bohar 63'

1:2 Artur Sobiech 67'