Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź

Zagłębie wciąż punktuje! Tym razem pokonało ŁKS.

Komentarze (0) 2019-10-01

Zagłębie Lubin kontynuuje punktową serię w Ekstraklasie

Ostatni mecz 10. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Lubin i ŁKS-em Łódź rozegrany w poniedziałek zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Miedziowi pokonali Rycerzy Wiosny 3:1, przedłużając swoją serię meczów bez porażki. Był to czwarty z rzędu mecz Lubinian ze zdobyczą punktową. Dobra forma we wrześniu poskutkowała tym, że drużyna Zagłębia ma się w tabeli całkiem nieźle, biorąc pod uwagę rozczarowujący początek sposobu. Na ten moment dużo gorzej, a w zasadzie fatalnie wygląda sytuacja ŁKS-u, który po kolejnej z rzędu porażce nadal okupuje ostatnie miejsce.

Zespół gości był bardzo zmotywowany, aby w końcu się przełamać. Było to widoczne przede wszystkim przez pierwsze kilkanaście minut, w których Ełkaesiacy zaprezentowali się znakomicie w w ataku. Ofensywne podejście zaowocowało w tym czasie kilkoma okazjami do wyjścia na prowadzenie, który na nieszczęście Łodzian nie zostały wykorzystane. Później gospodarze zaczęli bowiem wykorzystywać słabą dyspozycję gości w defensywie. Najpierw bramkę na 1:0 w 16. minucie strzelił Damjan Bohar, a kilka minut później prowadzenie podwyższył Sasa Zivec. W pierwszej połowie padło jeszcze sporo strzałów z obu stron, ale wynik nie uległ zmianie. Po przerwie goście złapali kontakt z rywalami po bramce Piotra Pyrdoła, ale gospodarze szybko odpowiedzieli. Po błędzie obrońców ŁKS-u swojego drugiego gola w meczu zdobył Damjan Bohar. Tym samym w 57. minucie spotkania wynik został już ustalony, bo do ostatniego gwizdka nie oglądaliśmy już bramek. Zagłębie skutecznie wykorzystało błędy ŁKS-u w obronie i wygrało kolejne spotkanie, pogrążając przy tym bezradnego beniaminka.

Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź 3:1 (2:0)

1:0 Damjan Bohar 16'

2:0 Sasa Zivec 21'

2:1 Piotr Pyrdoł 51'

3:1 Damjan Bohar 57'