Lechia Gdańsk - Korona Kielce 2:0

Lechia Gdańsk pewnie pokonała Koronę Kielce

2019-09-22

Lechia Gdańsk bez większych kłopotów wygrała z Koroną Kielce

Bez niespodzianki w sobotnim meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk i Koroną Kielce. Gospodarze pewnie wygrali ze słabo spisującymi się w tym sezonie gośćmi, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu. Gdańszczanie podtrzymali zatem dobrą formę. Dla Kielczan był to natomiast ósmy z rzędu mecz bez zwycięstwa. Korona jest w tabeli aktualnie gorsza jedynie od beniaminka z Łodzi.

Przed spotkaniem w roli faworyta wszyscy wymieniali Lechię, która od samego początku miała zdominować Koronę. Tak się jednak nie stało, bo początek meczu należał do kieleckiego zespołu. Z każdą minutą drużyna z Gdańska zyskiwała jednak przewagę. Biało-Zieloni wyszli na prowadzenie w 36. minucie meczu. Zdobywcą bramki był Maciej Gajos, który po podaniu Filipa Mladenovicia w pole karne skutecznie ograł obrońców i umieścił piłkę w siatce. Złocisto-Krwiści również mieli swoje okazje, a po bramce Gajosa mogli wyrównać, ale do przerwy utrzymał się jednak rezultat 1:0 na korzyść gospodarzy. W drugiej połowie bardzo szybko Lechiści podwyższyli prowadzenie. Lukas Haraslin oddał piękny i co ważniejsze celny strzał na bramkę gości, który dał jego drużynie drugiego gola. Im bliżej było końca spotkania, tym przewaga gospodarzy była coraz bardziej widoczna. Gdańszczanie mieli więcej sytuacji podbramkowych. Wynik nie uległ już jednak zmianie i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Lechii. Dzięki zwycięstwu Lechia zbliżyła się do ligowej czołówki, a przez porażkę Korona dalej okupuje miejsce w strefie spadkowej Ekstraklasy.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce 2:0 (1:0)

1:0 Maciej Gajos 36'

2:0 Lukas Haraslin 52'