Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin

Remis w meczu na szczycie. Śląsk podzielił się punktami z Pogonią.

Komentarze (0) 2019-09-01

Śląsk Wrocław nadal niepokonany!

Mecz Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin zapowiadał się fascynująco, ale okazał się mało emocjonujący. Skończyło się na remisie 1:1 i wielu minutach nudy dla kibiców. Wspomniany wynik oznacza, że Śląsk będzie liderem przez cały czas trwania przerwy reprezentacyjnej, a Pogoń zamykać będzie podium. Ponadto Wrocławianie nadal są niepokonani!

Początek spotkania był obiecujący, bo dostarczył kibicom nieco emocji. Gospodarze objęli prowadzenie już w 4. minucie meczu, kiedy to Robert Pich otrzymał podanie w strefę pola karnego od Lubambo Musondy, skąd oddał strzał na bramkę Pogoni. Uderzenie nie było najlepszej jakości, ale mimo to piłka znalazła się w siatce. Po stracie bramki przebudzili się goście. Szczecinianie mocniej zaatakowali, co doprowadziło w 22. minucie do wyrównania. Adam Buksa uderzył wówczas bardzo mocno z dystansu, nie dając praktycznie szans bramkarzowi. Na tym emocje w zasadzie się skończyły. Wynik remisowy utrzymał się już do końca spotkania. W tym czasie oba zespoły prezentowały mizerny styl. Atakować próbowała Pogoń, ale podopiecznym Kosty Runjaicia ciężko było przeciwstawić się defensywnej taktyce piłkarzy Vitezslava Lavicki. Wrocławianie skupiali się przede wszystkim na przeszkadzaniu swoim rywalom, przez co Portowcy nie byli w stanie wyjść już na prowadzenie.

Pozytywem meczu Śląska z Pogonią było ogromne zainteresowanie kibiców. Na trybunach stadionu we Wrocławiu zgromadziło się prawie 25 tys. widzów, którzy zadbali o doping oraz odpowiednią oprawę spotkania. Dawno nie widziano w tym mieście takich tłumów kibiców. Niepokonana drużyna Śląska podbija serca fanów.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:1

1:0 Robert Pich 4'

1:1 Adam Buksa 22'