Kibice Lecha Poznań

7. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Lech Poznań - Cracovia

Fot. Art. Repo - Łukasz Żuchowski
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-08-31

Mecz przyjaźni w Poznaniu. Lech zagra z Cracovią!

W drugim spotkaniu 7. kolejki PKO Ekstraklasy rozgrywanym w niedzielę spotkają się ze sobą drużyny Lecha Poznań oraz Cracovii. Będzie to mecz przyjaźni, który na pewno dostarczy pozytywnych emocji nie tylko na trybunach, ale również na boisku, bo zapowiada się interesujące starcie. Krakowianie na zwycięstwo w Poznaniu czekają już 13 lat i teraz chcą wreszcie przełamać fatalną serię.

- Nie może zdarzyć się nam nic lepszego niż to, że po trzynastu latach przełamiemy się w Poznaniu. (...) Mają dobre momenty, jak w spotkaniu z Rakowem, kiedy to szybko objął prowadzenie 2:0. Darko Jevtic jest motorem napędowym tego zespołu i musimy zwrócić na niego szczególną uwagę. - mówi przed niedzielnym spotkaniem trener Cracovii, Michał Probierz. Szkoleniowiec wspomniał jeszcze, że jego drużyna przez cały tydzień pracowała nad tym, jak przeciwstawić się agresywnemu pressingowi ze strony Lecha. Między innymi z tego względu czeka nas bardzo ciekawy mecz. Podopieczni Dariusza Żurawia rzeczywiście od początku sezonu wykorzystują agresywny pressing i grają bardzo ofensywnie, co wygląda nie tylko efektownie, ale jest również efektywne. Lech przegrał do tej pory tylko raz, nie zdobywając żadnych punktów. Dorobek punktowy Cracovii nie jest jednak wiele mniejszy, bo oba zespoły dzieli zaledwie punkt. Pewnego smaczku niedzielnej rywalizacji dodaje też fakt, że oba kluby przyjęły inną filozofię pracy. Kolejorz od dawna stawia na wychowanków z klubowej akademii, a Pasy na piłkarzy sprowadzanych głównie z zagranicy. Która filozofia zwycięży w niedzielę?

Interesująco będzie także na trybunach. Mecz przyjaźni to zawsze wspaniały, wspólny doping kibiców obu drużyn, a często też wspólne oprawy. Jest ponadto bardzo prawdopodobne, że frekwencja na niedzielnym meczu będzie znakomita. W takim wypadku atmosfera musi być fantastyczna!

Lech Poznań - Cracovia, 1 września (niedziela) godz. 17:30 Stadion Miejski w Poznaniu, transmisja TV: Canal+

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.