Kibice Sląska

7. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin

Fot. Paweł Kot / kibiceslaska.pl
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-08-31

Arcyciekawe starcie drużyn z czołówki tabeli Ekstraklasy!

W niedzielę niepokonany dotąd w PKO Ekstraklasie Śląsk Wrocław podejmie na własnym stadionie w ramach 7. kolejki ligowych rozgrywek Pogoń Szczecin. Będzie to bardzo ciekawe spotkanie, bo goście są niewiele gorsi od gospodarzy. Portowcy przegrali jak do tej pory tylko jeden mecz i tracą do Ślązaków jedynie punkt. Od samego startu sezonu oba zespoły plasują się w ścisłej czołówce ligi, prezentując przy tym solidny futbol.

- Mamy duży szacunek do Pogoni, bo taka jest nasza filozofia. Co prawda przegrali ostatnio z Wisłą Płock, ale jak spojrzymy na ich wyniki wyjazdowe, to widzimy, że radzą sobie znakomicie. - tak o rywalach mówi trener gospodarzy Vitezslav Lavicka. Jego zdaniem Pogoń to drużyna kompaktowa, która odznacza się bardzo dobrą organizacją gry. To słuszna analiza, bo Szczecinianie rzeczywiście od samego początku rozgrywek sprawiają wrażenie świetnie przygotowanych. Podopiecznym Kosty Runjaicia przytrafiła się ostatnio wspomniana przez szkoleniowca Wrocławian porażka z Wisłą Płock, ale w meczu z Nafciarzami Pogoń również nie grała źle. Tamto spotkanie należy zatem uznać za małe potknięcie, które raczej nie stawia Śląska w roli faworyta. Trudno wskazać kto w niedzielę zwycięży, ale pewne jest, że emocji nie zabraknie!

Ciekawie zapowiada się także sytuacja na trybunach, bo jak spodziewają się władze Śląska, na stadion może przybyć nawet ponad 20 tys. widzów. Nie ma się jednak czemu dziwić, bo będzie to niezwykle atrakcyjny mecz dla kibiców. Spotkanie na szczycie na pewno zostanie także okraszone fantastycznym dopingiem.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin, 1 września (niedziela) godz. 15:00 Stadion Miejski we Wrocławiu, transmisja TV: Canal+Sport

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.