Eriksen Modrić Real

Premier League: Eriksen w Realu alternatywą dla Pogby?

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-08-26

Od wielu tygodni w światowych mediach pojawiają się informacje o tym, że Zinedine Zidane planuje wzmocnienie środkowej linii swojego zespołu. Brytyjskie dzienniki podają z kolei, że głównym celem transferowym dla trenera Realu jest Paul Pogba z Manchesteru United. Jako alternatywę dla Francuza, coraz częściej podaje się Christiana Eriksena, za którego Tottenham nie chce już tak dużo pieniędzy, jak na początku transferowego okienka.

Angielskie kluby mogą już wzmacniać swoje kadry jedynie zawodnikami, którzy nie są związani kontraktem z żadnym klubem. Jest to pokłosie szybszego zamknięcia okienka transferowego. Trwa ono jednak w pełni w innych najmocniejszych ligach na świecie, w tym w Realu Madryt, który wciąż szuka kandydata do gry w środku pola. Coraz mniej realistyczny wydaje się transfer Paula Pogby, który chciał odejść z Manchesteru United i zmienić otoczenie, o czym poinformował nawet swój klub. Real nie złożył jednak oficjalnej oferty przez wygórowane wymagania Czerwonych Diabłów oraz samego zawodnika, a Ole Gunnar Solskjaer nie zdecydował się kupić środkowego pomocnika, który mógłby być ewentualnym zastępstwem dla Mistrza Świata z reprezentacją Francji. Wydaje się więc, że opcja transferu Pogby do Realu upadła, przynajmniej do następnego okienka transferowego. 

Sytuację tą chce wykorzystać Tottenham, który ma w swoich szeregach zawodnika mogącego być świetną alternatywą dla Francuza. Chodzi o Christiana Eriksena, który również poinformował klub, że chce poszukać nowych wyzwań. Początkowo Koguty swojego kluczowego piłkarza były gotowe oddać za 100 milionów funtów. Okienko transferowe w Anglii zakończyło się, Duńczyka nie kupił Manchester United (dla których również miał być alternatywą Pogby), więc ostatnią szansą jest sprzedanie go do Realu Madryt. Tottenham oficjalnie obniżył także swoje wymagania - za byłego gracza Ajaxu trzeba od teraz zapłacić jedynie 50 milionów funtów. Jest to bowiem ostatnia szansa na zarobienie jakichkolwiek pieniędzy, ponieważ kontrakt Eriksena wygasa wraz z końcem sezonu, a już od stycznia będzie mógł rozmawiać z innymi klubami, korzystając z Prawa Bosmana.

Czy Real zdecyduje się na kupno Duńczyka? Na razie nie wiadomo. Źródła zbliżone do Realu Madryt informują, że Zinedine Zidana uparł się na Paula Pogbę i nie bierze pod uwagę żadnego innego piłkarza, choć Florentino Perez proponował mu ściągnięcie jednej z dwóch alternatyw - Donny'ego van de Beeka lub właśnie Christiana Eriksena.

Fot.:AP/EAST NEWS

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.